Czy technologia jest nas w stanie zmusić do aktywności?

Dodane przez kair4 - pon., 02/26/2018 - 03:55

Co można robić w wolnym czasie? Na to pytanie jest wiele odpowiedzi, ale coraz częściej te kilka, kilkanaście, a może nawet kilkadziesiąt minut w ciągu dnia przeznaczamy na aktywność. To bardzo cieszy, że w tej kwestii zmienia się świadomość, rozumienie, że ruch pomaga nie tylko w zachowaniu lepszej kondycji, ale również poprawia humor, sprawiając, że z optymizmem patrzymy na przyszłość.

Nie ma więc przesady w oklepanym, ale jakże prawdziwym stwierdzeniu, że zdrowe ciało to w konsekwencji zdrowy duch. Dzisiaj, co równie ważne, w zdrowym trybie życia wspomaga nas technologia. Ale pamiętajmy, że ona jest tylko dodatkiem, bo żaden sprzęt nie zmusi nas do wysiłku. Technologia Apple Smart Watch

Jak pomaga technologia?

Szczególnie w rywalizacji, co jest przecież kluczowe, jak chcemy osiągać coraz lepsze wyniki. Nawet nie chodzi o to, żeby z kimś się na przykład ścigać (choć to dobra, ambitna zabawa), ale żeby pobijać własne rekordy. Nic tak bowiem nie poprawia humoru, jak polepszenie wyniku, który wydawał się już naszym maksimum. To nakręca jeszcze bardziej i bardziej, aż nie wiadomo kiedy i jak, osiągamy wcześniej nieosiągalny poziom.

Pomagają w tym znane aplikacje, na przykład Endomondo, chyba dzisiaj najpopularniejsza, jeśli chodzi o monitorowanie aktywności. Tak samo popularne są zresztą coraz to nowocześniejsze, z rewelacyjnymi funkcjami zegarki sportowe, jak Apple Watch. Nie tylko zachwyca licznymi funkcjami, ale też doskonale solidną, szczelną obudową, więc nie ma obaw, że go uszkodzimy podczas bardziej wymagającego treningu. Te bardzo pomocne gadżety potrafią zmobilizować niejedną osobą. Jednakże same w sobie nie mają mocy, aby nas zmusić do treningu. Jak wspomnieliśmy we wstępie, jeszcze nie została stworzona technologia, która to potrafi. Co jest więc najważniejsze? Apple Watch z aplikacjami mobilnymi

Technologia to nie wszystko

Właściwie to wiele spraw, a jedną z kluczowych jest mobilizacja. Bez niej nawet największy talent nic nie osiągnie. Jest paliwem, środkiem, który sprawia, że po raz kolejny wychodzimy na trening i staramy się wykonać taki plan, jaki sobie założyliśmy. I to o każdej porze roku, nie tylko wtedy, gdy jest miło, ciepło i słonecznie, a więc trzeba też mobilizować się zimą, gdy na dworze nieprzyjemnie, a większość jak nie musi, to w ogóle nie wychodzi z domu. Podobnie ważne jest to, czy mamy osobę, z którą możemy wspólnie trenować.

To oczywiście również wiąże się z mobilizacją, bo czasami się nie chce, więc ta osoba jest potrzebna do tego, by zmienić nasze nastawienie. Może w przyszłości każdy z nas będzie miał robota, który będzie do tego zaprogramowany. Na dzisiaj musi nam wystarczyć człowiek, jaki ma ten sam plan, co my i stara się go sumiennie realizować. Technologia mobilna Apple Watch Na pytanie zadane we wstępie, czy technologia ma moc, by nas zmusić do wysiłku fizycznego, odpowiemy, że nie, ale dodamy jednocześnie, że mocno w tym pomaga. Mało bowiem rzeczy tak nakręca, jak pobijanie swoich słabości, wyników, przełamywanie się kolejnego dnia, by stawać się lepszym w danej dziedzinie. Mimo tego jednak sami musimy znaleźć w sobie dość siły, aby po raz kolejny zwlec się z łóżka i przebiec te parę kilometrów.

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish