Lista darmowych hostingów dla tych co lubią pobierać i wysyłać pliki

Dodane przez kair4 - ndz., 03/25/2018 - 09:05
hostingi wysyłania i pobierania plików

Spis darmowych wirtualnych serwerów z hostingiem wysyłania i pobierania plików, na których można bezpiecznie przechowywać programy, muzykę, zdjęcia, dokumenty, projekty, rysunki, nagrania czy filmy. Warto dodać, że z takich rozwiązań obecnie korzysta cała masa Internautów i webmasterów. Żeby zwiększyć bezpieczeństwo, większość serwisów wymaga rejestracji konta, co daje użytkownikom dodatkowe możliwości m.in zwiększoną przestrzeń dysku czy szybszy transfer. Osoby które zdecydują utworzyć konta, powinny dokładnie zapoznać się z obowiązującym regulaminem, ponieważ na niektórych stronach nie można dodawać plików chronionych prawem i objętych prawami autorskimi, więc takie treści mogą być usuwane z serwera.

Serwisy hostingowe doskonale się sprawdzają kiedy szybko chcemy wysłać znajomemu duży plik lub potrzebujemy zwolnić trochę miejsca na przeładowanym dysku, bo musimy gdzieś nadmiar danych upchnąć. Przed rejestracją konta warto wiedzieć, że niektóre serwisy mają znaczne ograniczenia, dotyczą pojemności dysku (od 50 MB do 50 GB ) czy prędkości pobierania i wysyłania (+ - 100 kbit/s do nawet 100 Mbit/s), dla tego warto jest zmniejszyć rozmiar i skompresować pliki programem  RAR lub Zip.

Lista adresów z darmowymi i hostingami wysyłania i pobierania plików.

1.Dysk Google

Jeden z lepszych darmowych hostów o pojemności dysku do 15 Gb danych. Dla posiadaczy konta w Google wystarczy uruchomić usługę i pobrać plik instalacyjny za pośrednictwem, którego będzie można przesyłać pliki prosto z komputera na dysk w chmurze.

google.com/drive

2. OneDrive Microsoft

Darmowa usługa uploadu plików dla użytkowników sytemu z nowym Windows 8 i nie tylko. Pliki przenosimy na dysk znajdujący się w chmurze za pomocą eksploratora wbudowanego w system. Jest to bardzo wygodne narzędzie , można na nim przechowywać kopie zapasowe obrazów dysków oraz ulubione programy,muzykę,zdjęcia, dokumenty, projekty, rysunki czy filmy. Użytkownicy Windows otrzymują od firmy aż 30GB bezpłatnej przestrzeni dyskowej.

windows.microsoft.com

3. Transfer Big Files

Na stronie możemy bez rejestracji wysłać jednorazowo do 100 MB pojedynczego pliku , po skończonym transferze, podajemy swój adres e-mail pod, który otrzymamy link zwrotny do downloadu. W momencie rejestracji konta dostajemy 20GB darmowej przestrzeni i możliwość przesyłania większych rozmiarów plików.

transferbigfiles.com/

4. Dropbox

Kiedyś ten hosting należał do jednych z lepszych darmowych dysków wirtualnych , lecz dziś stał się bardzo przeciętnym graczem. Upload możliwy po rejestracji, dla posiadaczy kont serwis oferuje tylko 3 GB przestrzeni dyskowej. Atutem Dropboxa jest to, że wrzucone pliki nie są usuwane przez moderatorów i mają długą żywotność. Żeby zdobyć większą przestrzeń można wysyłać linki polecane , za każdego poleconego otrzymujemy dodatkowe 500 MB.

Dropbox.com

5. MEGA

Chyba najlepszy ze wszystkich serwisów z darmowym hostem plików. Użytkownik po rejestracji konta otrzymuje aż 50 GB przestrzeni dyskowej , jednorazowo można wysłać do 10 GB z pełną prędkością, po czym serwer chwilowo blokuje możliwość wysyłania do 15 minut. 50 GB darmowej przestrzeni jest to bardzo imponująca wielkość, za taką przestrzeń w Google czy Microsoft musimy zapłacić.

Mega.co.nz

6. 4shared.com

Serwis oferuje 15 GB darmowej przestrzeni dyskowej , możliwość pobierania wysłanych plików tylko dla zarejestrowanych użytkowników, po za tym interfejs strony jest w języku polskim co znacznie ułatwia poruszanie się po stronie. 4shared jest jednym z lepszych serwisów hostujących pliki. Można wrzucać muzykę i filmy, które automatycznie system przemienia w odtwarzacze strumieni audio wideo. Akceptowane są w zasadzie wszystkie rodzaje plików, mają długą żywotność i nie są usuwane z serwisu co jest ogromną zaletą.Dziennie można przesłać 3GB danych.

4shared.com

7. Uploadingit.com

Witryna oferuje w darmowej opcji 10 GB przestrzeni dysku i 10 GB dziennego uploadu , największy plik jaki możemy wysłać jednorazowo nie może być większy jak 200 MB, po za tym serwis jest bardzo solidny ma czytelny wygląd i porządne prędkości pobierania i wysyłania danych.

uploadingit.com

8. MyVdrive.com

Bardzo dobry i szybki hosting z darmowym uploadem plików. Maksymalna wielkość pojedynczego pliku to 2 GB ale prędkość pobierania dla niezarejestrowanego użytkownika wynosi 20 Mbit/s , więc jest to dobra alternatywa w porównaniu z konkurencją. Serwer akceptuje ponad 40 rodzajów plików. Żeby wysłać dane wymagana jest rejestracja konta.

MyVdrive.com

9. filedropper.com

Jeden z lepszych darmowych serwerów, który oferuje użytkownikowi wysłanie plików do 5 GB bez konieczności rejestracji. Po ukończeniu transferu system automatycznie przemienia wysłany plik w aktywny link do pobrania . Choć możliwość uploadu jest możliwa bez utworzenia konta, to warto dokonać rejestracji dla pewności, że nasze pliki nie znikną z dysku i będziemy mieli nad nimi pełną kontrolę.

File Dropper.com

10. File Swap.com

Poręczny host plików dla tych co chcą szybko i bez problemu wysłać znajomemu pliki. Jednorazowo i bez rejestracji można przesłać dane o wielkości 250 MB , po utworzeniu konta otrzymujemy zwiększony limit przestrzeni dysku do 1,5 GB. Prędkość pobierania nie jest zawrotna do 200 kbps , ale jak na niewielkie rozmiary plików w zupełności wystarcza.

File Swap.com

11. Data File Host.com

Na tym serwerze bez rejestracji konta można wysłać jednorazowo plik o wielkości do 150 MB, co ciekawe w przypadku braku aktywności jest usuwany z serwisu aż po 90 dniach. 3 Miesięczny czas żywotności pliku to bardzo długi okres jak na darmowy hosting, który nie wymaga utworzenia konta. Strona nie ma dziennego limitu ilości wysyłanych plików, nie ma dziennego limitu pobierania, nie ma limitu prędkości pobierania i akceptuje wszystkie popularne formaty.

Data File Host.com

12. Send Space.com

Dobry szybki serwis nie wymaga rejestracji, można wysłać jednorazowo do 300 MB danych podając swój mail i odbiorcy. Pliki są utrzymywane na serwerze do 30 dni , więc jeśli chcemy komuś przesłać film, muzykę czy inne treści, to ten czas spokojne wystarczy. Po zarejestrowaniu konta dostajemy 2 GB przestrzeni, gdzie w panelu użytkownika możemy monitorować uploadowane przez nas pliki.

sendspace.com

13. Zippyshare.com

Jeden z lepszych hostingów, na którym nie wymagana jest rejestracja. Serwer akceptuje prawie wszystkie rodzaje plików nie większych rozmiarów jak 200 MB. Ogromnym plusem serwisu jest automatyczna zamiana plików audio i video w odtwarzacz , który można osadzić na stronie. Zippyshare nie posiada dziennego limitu wysyłania i pobierania, nie ma też ograniczenia prędkości uploadu i downloadu, jedyną wadą jest krótki okres żywotności plików. W przypadku braku aktywności po 30 dniach są usuwane z serwera. Dla tego warto jest założyć konto, ponieważ otrzymamy podgląd w statystyki ruchu i w razie konieczności, można przedłużyć okres o kolejne 30 dni. Z hostingu często korzystają właściciele multimedialnych portali i ogromna rzesza użytkowników z całego świata.

Zippyshare.com

14. Speedy Share

W zasadzie strona w opcji darmowej oferuje nielimitowany upload plików lecz są pewne ograniczenia tylu 1 slot na plik czy czas oczekiwania między jednym a drugim pobraniem nawet do 7 minut. Można pobrać aplikację, za pośrednictwem której otrzymamy stały podgląd wysłanych naszych danych. Program jest kompatybilny z Windows XP,Vista, 7 i 8.

Speedy Share

15. Cat Share

Serwis daje możliwość w darmowej opcji do 2 GB uploadu, można jednorazowo wgrywać aż 20 plików na raz z prędkością 100 MB/s. Po rejestracji konta możemy przeszukiwać zawartość strony, słuchać muzyki, oglądać filmy oraz pobierać znajdujące się na serwerze pliki. Twórcy strony gwarantują użytkownikom pełną anonimowość.

Cat Share

16. Tiny Upload

Strona nie wymaga rejestracji , nie posiada limitów wysyłania i pobierania,nie ma limitu prędkości, jedynym ograniczeniem jest niewielki rozmiar uploadu jednorazowego pliku - wynosi 50 MB.

Tiny Upload

17. files.com

Serwer akceptuje tylko określone rodzaje plików : JPG, PNG, GIF, DOC, XLS, PDF, ZIP, RAR, ZIPX , jednorazowo możemy wysłać do 100 MB, nie ma limitu downloadu i uploadu. Żeby skorzystać z usługi musimy utworzyć konto.

files.com

18. dodane.pl

Całkiem niezły darmowy hosting plików coś na zasadzie Chomika. Dla niezarejestrowanych jest możliwość wrzucania plików nie większych jak 1 GB po rejestracji jednorazowo wyślemy 2 GB. Fajną opcją jest przeglądanie folderów innych użytkowników, od których możemy pobierać filmy, muzykę, gry programy czy ebooki. Brak limitu ograniczenia prędkości wysyłania i pobierania.

dodane.pl

19.replik.pl

Replik to wyszukiwarka plików i hosting w jednym. Możemy tu magazynować pliki pobierać od innych filmy HD ,muzykę , gry i więcej. Po utworzeniu konta dostajemy nieograniczoną przestrzeń dysku, multimedialne narzędzia jak odtwarzacze audio i wideo i wiele innych bardzo ciekawych opcji, których nie znajdziecie na innych stronach tego typu.

replik.pl

20. 1fichier.com

Jeden z lepszych darmowych serwerów FTP , na którym pliki są usuwane po 60 dniach od ostatniego pobrania, rozmiar dysku jest ograniczony do 50GB, pojemność schowka jest nieograniczona. Serwer akceptuje większość popularnych formatów.

1fichier.com

21.filehostfree.com

W darmowej opcji możliwość uploadu do 100MB , po rejestracji otrzymamy dostęp do historii ruchu naszych plików i przestrzeń dyskowa do 1 GB. Konto free posiada ograniczenia prędkości do 100kb/s oraz 15 sekundowy bufor między jednym a drugim pobraniem. Żywotność plików do 30 dni .

filehostfree.com

22. oboom.com

Całkiem niezły darmowy serwer o powierzchni 50 GB przestrzeni dysku. Wystarczy zarejestrować konto podając adres e-mail i otrzymamy dane dostępu do hostingu. Z tego co podają twórcy strony nie ma limitów pobierania i wysyłania plików oraz nie ma ograniczenia prędkości.

oboom.com

23. rapidgator.net

Kolejny świetny serwer z możliwością wysyłania plików , aby móc w pełni korzystać ze strony wymagana jest rejestracja konta. W darmowej opcji możemy wysłać do 5GB danych, pobieranie i wysyłanie plików z prędkością 3 Mbit/s.

rapidgator.net

24. turbobit.net

Darmowy wysłył plików bez rejestracji do 200 MB po zarejestrowaniu konta limit i przestrzeń dysku znacznie zostaje zwiększona do paru GB. Bardzo dobry serwis do szybkiego wysłania komuś linka z plikiem do pobrania.

turbobit.net

25. uploadable.ch

Darmowy hosting, na którym szybko wyślesz 2 GB danych bez rejestracji z ograniczeniem prędkości pobierania. Pliki są przetrzymywane do 30 dni później kasowane z serwera. Dla zarejestrowanych limit jest zwiększony do 10 GB.

uploadable.ch

26. netload.in

Bardzo dobry serwis kiedy szybko potrzebujemy wysłać komuś plik i nie jest do tego potrzebna rejestracja, dla anonimowych użytkowników są pewnie ograniczenia uploadu i downloadu. Po wysłaniu pliku na serwer automatycznie jest generowany link , który możemy wysłać znajomemu mailem czy po przez komunikator. Wysyłanie do 200MB , żywotność plików 30 dni max prędkość 16 000 kb/s.

netload.in

27. filehosting.org

Bardzo poręczny serwer darmowego wysyłania plików, na którym nie jest wymagana rejestracja , nie ma limitu wysyłania i pobierania , nie ma limitu ograniczenia prędkości, akceptowane są prawie wszystkie popularne formaty. Należy pamiętać żeby zaakceptować regulamin i  podać swój adres mail, pod który system wyśle link do pobrania wysłanych plików.

filehosting.org

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish