Wspieraj Wikipedię jedyny taki serwis z darmową wiedzą

Dodane przez kair4 - sob., 03/24/2018 - 18:21
wsparcie finansowe Wikipedia

Nie ma takiej osoby, która choć raz nie skorzystała z ogromnej darmowej skarbnicy wiedzy jaką jest Wikipedia. Serwis powstał 15 stycznia 2001 roku i jest tworzony za darmo przez wolontariuszy t.z. "wikipedystów". Ta fantastyczna idea już prawie 20 lat wiernie służy całej społeczności światowego Internetu. Od momentu publikacji pierwszych artykułów, dziś Wikipedia rozrosła się do potężnych rozmiarów i jest największą darmową encyklopedią dostępną w Internecie. Taka bezcenna perełka, która nie łamie zasad i nieprzerwalnie działa zgodnie z myślą przewodnią raczkującego Internetu.

Odwiedzając serwis Wikipedia nie zobaczymy wyświetlających się banerów reklamowych, artykułów sponsorowanych, ponieważ serwis utrzymuje się z dobrowolnych datków i darowizn jakie przekazują czytelnicy. Jednak fundusze, które wpływają na konto właścicieli nie wystarczają na pokrycie wydatków z utrzymaniem serwerów i pracowników. Nie bądź bierny i wspomóż serwis, który jako jedyny na świecie, jeszcze szanuje dobre stare zasady. Dołącz do grupy darczyńców bo warto, naprawdę warto.

Stąd też na stronie Wikipedii pojawiają się często komunikaty z prośbą o pomoc finansową:

Szanowni Czytelnicy! Przejdźmy od razu do sedna: dzisiaj prosimy o wsparcie dla Wikipedii. Aby chronić naszą niezależność, nigdy nie wprowadzimy reklam. Utrzymujemy się z datków o średniej wysokości 50 zł, które wpłaca bardzo mała część naszych czytelników. Gdyby każda osoba, która teraz czyta ten tekst, przekazała 10 zł, nasza zbiórka skończyłaby się w ciągu godziny. Jesteśmy małą organizacją non-profit, ponoszącą koszty największych witryn: serwerów, personelu i oprogramowania. Wierzymy, że każdy powinien mieć dostęp do wiedzy - bezpłatnie, bez ograniczeń i bez zakazów. Jeśli uważasz Wikipedię za przydatną, poświęć minutę na to, aby mogła działać i się rozwijać. Dziękujemy.

Każdy kto chciałby wesprzeć Wikipedię może wpłacić dowolną kwotę odwiedzając stronę z datkami

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish