UE planuje wprowadzić cenzurę publikowanych treści w Internecie

Dodane przez kair4 - ndz., 04/08/2018 - 23:08
cenzura Internetu w ue

Unijni urzędnicy pracują nad projektem ustawy ograniczającej publikację treści w Internecie. Zakaz głównie ma dotyczyć: automatycznego agregowania linków, publikacji zdjęć, kopiowania urywków tekstów oraz wklejania tekstu w komentarzach na blogach czy serwisach społecznościowych. Jak również miksowania materiałów multimedialnych i wrzucania do serwisów takich jak YouTube.

Nad projektem głównie pracują niemieccy urzędnicy unijni, a propozycje forsowaną przez Niemców również zamierza poprzeć m.in Polski Rząd. Cenzura Internetu pod płaszczykiem ograniczenia praw autorskich, trochę brzmi jak z opowiadania Orwella, ale to prawda. Obecnie Niemcy mają najbardziej restrykcyjne prawo ze wszystkich krajów unijnych, które zabrania użytkownikom tego typu praktyk.

Kolejnym pomysłem jest wprowadzenie podatku od linków, znaczy to, że każdy kto udostępni link źródłowy w serwisie, będzie musiał zapłacić odpowiedni podatek. Wprowadzenie tak ostrego prawa, w dużej mierze znacznie ograniczy wolność słowa z jakiej słynie obecna forma Internetu.

Zakaz głównie uderzy w serwisy społecznościowe, wideo blogerów, właścicieli małych stron, blogerów oraz wszystkich niezależnych użytkowników. Ustawa dosłownie zrujnuje wolność słowa, a przede wszystkim ograniczy swobodę wypowiedzi jaką znamy z obecnej formy w cyfrowym świecie. Nie zgadzasz się z ograniczeniem swobody, stań w obronie prawa autorskiego w erze cyfrowej. Swój protest możesz zgłosić na stronie utworzonej przez Mozilla https://changecopyright.org/pl/

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish