Smartfon IP68 – najwyższa próba wytrzymałości

Dodane przez kair4 - wt., 06/26/2018 - 00:49
telefon smartfon ip68

Tobie też zdarzyła się pajęczynka na wyświetlaczu telefonu, gdy podstępnie wyślizgując się z rąk spotkał się z chodnikiem? A może spotkało Cię to „szczęście”, że Twój smartfon zakończył swój żywot po kontakcie z wodą? Szukasz urządzenia odpornego na wszystkie przeciwności losu, ale nie opakowanego w pancerne, nieestetyczne obudowy? Sprawdź smartfon IP68 – telefon wodoszczelny i pyłoszczelny! Wybierz smartfon IP68 International/Ingress Protection Ratings, w skrócie IP, to stopień ochrony, jaką zapewnia obudowa telefonu, przed:

  • dostaniem się przez użytkownika do niebezpiecznych części wewnętrznych urządzenia,
  • dostaniem się ciał stałych, na przykład pyłu i piasku, do wewnątrz urządzenia,
  • skutkami dostania się cieczy do środka.

Po skrócie IP mamy dwie cyfry, pierwsza z nich wskazuje stopień pyłoszczelności, druga wodoodporności. Pyłoszczelność określamy na skali od 0 do 6, gdzie 0 oznacza bez ochrony, a 6 pyłoszczelność i ochronę przed dostępem użytkownika do wewnętrznych niebezpiecznych części telefonu. Ochronę przed skutkami wnikania wody opisuje się w zakresie wartości od 0 do 9. 0 to brak ochrony, 9 ochrona przed zalaniem silną strugą wody pod ciśnieniem nawet 80-100 bar o temperaturze do 80 stopni. W praktyce telefony posiadają stopień ochrony do 8, wskazujący na ochronę przed negatywnymi skutkami ciągłego zanurzenia w wodzie.

Telefon wodoszczelny i pyłoszczelny… i co dalej?

Telefon wodoszczelny i pyłoszczelny zapewni nam oznaczenie IP68, ale na co jeszcze zwrócić uwagę? Koniecznie sprawdź, czy Twój nowy smartfon ma Gorilla Glass. Jest to specjalnie utwardzane szkło, jako pierwsze użyła je firma Apple, ale teraz, jak deklaruje producent, szkło montowane jest w 2450 różnych modelach 33 różnych firm. To chemicznie hartowane szkło ma być odporne na zadrapania i uderzenia, piąta, aktualnie używana generacja 5, przeżyje 80% upadków z wysokości 1,6 metra.

IP68 to nie wszystko – poznaj Xiaomi MI A1, Samsung Galaxy J7 i Sony Xperia M5

Jak zapewne się domyślasz – wraz z zastosowaniem nowych technologii, rośnie cena urządzenia. Jaka jest alternatywa? Tańszy, ale mocny telefon, który ewentualnie wymienisz za jakiś czas, a wzmocnisz dodatkowymi gadżetami. Jest to dobry wybór dla osób, które lubią często zmieniać telefony, a jednocześnie nie wydawać na nie dużych pieniędzy. Dobrym rozwiązaniem może być wybranie telefonu z solidną metalową obudową, dokupienie do tego szkła ochronnego i wybranie parametrów telefonu, które zaspokoją nasze potrzeby.

Xiaomi proponuje model MI A1, który nie tylko posiada metalową obudowę, ale również może pochwalić się zastosowaniem Corning Gorilla Glass, w pakiecie dostaniemy też dobry procesor i zadowalający aparat. Samsung Galaxy J7 to telefon z solidną obudową i świetną jakością wykonania, bardzo dobrą baterią i zadowalającym aparatem, a do tego ekranem o rozdzielczości Full HD. Stosunkiem niskiej ceny do dobrej jakości wyróżnia się również Sony ze swoim Xperia M5, zastosował hartowane szkło, a także metalowe narożniki. W pakiecie znajdziemy również dobrej jakości aparat i procesor, niestety rok produkcji to końcówka 2015.

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish