Zawód Youtuber, kilka wskazówek jak zacząć zarabiać pieniądze na streamach

Dodane przez kair4 - śr., 08/08/2018 - 23:55
streamy i zarobki na youtube

Wielu młodych internautów marzy żeby wzbić się na wyżyny popularności w serwisie Youtube i zacząć zarabiać konkretne pieniądze. Jak się okazuje, droga youtubera nie jest usłana różami, jednak przy odrobinie szczęścia i osobistego zaangażowania można osiągnąć sukces.

Od czego zacząć streaming

W całej zabawie najważniejszy jest odpowiedni dobór tematyki kanału. Tutaj warto zastanowić się, a przede wszystkim zadać sobie pytanie: w jakiej dziedzinie jesteś fachowcem? Wachlarz możliwości jest potężny, więc wszystko zależy od posiadanej wiedzy i Twojego profesjonalizmu. Kolejny ważny atut to umiejętność dotarcia do widza. Staraj się prowadzić rozmowę w taki sposób żeby zachęcić użytkownika do rozwinięcia dyskusji w komentarzach.

Kiedy będziesz relacjonował jakieś wydarzenie czy opowiadał o danym produkcie, staraj się żeby narracja była przejrzysta i zrozumiała. Nie używaj wulgaryzmów, bądź na luzie, zachowuj się naturalnie, jakbyś rozmawiał ze swoimi przyjaciółmi. Oprócz przekazania fachowej porady, zbudujesz pozytywną więź i zdobędziesz zaufanie widzów oraz zwiększysz szansę na subskrypcję kanału.

Obecnie ocena jakości filmu i pozyskanie nowych subskrybentów zależy od wielu czynników. Widzowie, a szczególnie ci młodsi, uwielbiają kiedy między ważnymi zdaniami pojawiają się krótkie animowane obrazki czy zabawne dźwięki. Materiał przedstawiony w formie humoru ma nie tylko uczyć, ale też bawić, dzięki takim zabiegom łatwiej utkwi w pamięci.

Pomysłowość kluczem do sukcesu

Youtube to potężny serwis z setkami tysięcy różnego rodzaju treści, więc żeby się przebić koniecznie opracuj odpowiednią strategię. Na początku warto obserwować innych youtuberów, którzy odnieśli sukces. Na podstawie analiz można tworzyć materiały dużo lepszej jakości.

Częstym błędem początkujących wideo blogerów jest tworzenie podobnych treści. Takie działanie raczej nie wróży sukcesu. Budując wizerunek, staraj się opracować materiały, które pod wieloma względami będą przewyższały zamieszczone przez konkurencję - nie papuguj, tego nikt nie lubi. Dbaj o swoją markę, bądź oryginalny i naturalny, nie staraj się na siłę być kimś kim tak naprawdę nie jesteś. Pamiętaj że widzowie doceniają szczerość i naturalne zachowania.

Wybór tematu i dotarcie do widza.

Tutaj w zasadzie jest wolna amerykanka. Można streamować gry, relacjonować wyprawy turystyczne, robić recenzję, opowiadać o ciekawostkach historycznych, nowinkach technologicznych, polityce i wszystkim co tylko dusza zapragnie. Sukces zależy w jakim zagadnieniu czujesz się na siłach żeby podołać wyzwaniom.

Większość znanych youtuberów zaczynała karierę od publikowania na żywo zmagań podczas grania. Ich kluczem do wybicia na wyżyny była świetna komunikacja z publicznością. Za wzorowy przykład takiego sukcesu może posłużyć kariera Remigiusza Maciaszka bliżej znanego pod pseudonimem Ja,Rock.

Remigiusz Maciaszek to istny majstersztyk sukcesu, wypromował się na grach w serwisie YouTube zyskując potężną rzesze wiernych fanów. Obecnie jego kanał subskrybuje ponad 1 400 000 widów, teraz jest właścicielem własnego serwisu. Wierząc w swoją szczęśliwą gwiazdę i zdobywając tak ogromną liczbie widzów można naprawdę bardzo dobrze zarobić nie wychodząc z domu.

Jeden z lepszych streamerów gier wideo Remigiusz Maciaszek żegna się ze społecznością YT i przechodzi na platformę Twitch.

https://www.youtube.com/watch?v=78Bk988cWY4&t=50s

Przy streamowaniu gier dobrze jest posiadać odrobinę daru redaktora gaduły. Widz powinien poczuć, że ogląda naprawdę dobrego gracza, którego przy okazji miło i zabawnie się słucha. Nici będą z tego, kiedy podczas streamu będziesz tylko grał i od czasu do czasu coś niezrozumiale pomrukiwał pod nosem - takie podejście na 100% zrazi widzów.

Sprzęt równa się jakość

Błyskawiczny rozwój nowoczesnych technologii automatycznie podwyższa stopień odbioru. Dziś nie wystarczy nagrać byle filmidło marnym telefonem komórkowym i wrzucić go do sieci licząc na setki subów. Widz odwiedzając kanał oczekuje że znajdzie profesjonalne treści z dobrej jakości obrazem i czystym dźwiękiem. Dlatego warto zaopatrzyć się w kamerę HD, studyjny mikrofon, odpowiednie tło i porządne oświetlenie stanowiska.

Materiały można rejestrować smartfonem pod warunkiem że urządzenie będzie rejestrowało dźwięk i obraz w wysokiej jakości. Zarejestrowane wideo obrabiamy przy pomocy odpowiedniego oprogramowania, dzięki któremu wytniemy niepotrzebne sekwencję czy dodamy fajne efekty audio wizualne.

Promocja i reklama to podstawa.

Bardzo dobrą i sprawdzoną formą darmowej promocji jest aktywność na forach tematycznych, grupach dyskusyjnych czy portalach społecznościowych. Udzielając fachowych porad zyskasz zaufanie wśród użytkowników. Poznasz w ten sposób mnóstwo ciekawych ludzi, którzy prawdopodobnie będą częstymi gośćmi Twojego kanału. Istnieje duże prawdopodobieństwo i szansa, że zapoznana w Internecie społeczność będzie polecać swoim znajomym kanał jako wiarygodne źródło.

Fala hejtu i spamu przypłynie jak tsunami

W miarę zdobywania popularności zaczną też pojawiać się nieprzychylne komentarze, obelgi, a nawet wyzwiska bliskich. Ostatnio takie zachowania są "standardem" wśród nieuczciwej konkurencji, a wszystko po to żeby ośmieszyć i poniżyć, ponieważ gdzieś w bezkresnej otchłani YouTuba jakiś użytkownik opublikował podobny materiał czy powadzi podobny kanał. Hejterzy oprócz spamowania zawsze dają negatywną ocenę filmu - tzn łapkę w dół. To jest częste zjawisko w serwisie YT z którym trzeba się mierzyć.

Czego się wystrzegać

Tworząc jakikolwiek materiał nie możesz używać grafik i podkładów muzycznych do których nie posiadasz praw autorskich. Podczas nagrywania czy transmisji na żywo nie wolno upubliczniać muzyki z radia, odtwarzacza czy innego sprzętu, nawet jeśli jest ledwo słyszalna w tle. Filmy które łamią zasady są usuwane, użytkownik dostaje ostrzeżenie, a w niektórych przypadkach grozi trwała blokada konta. Promując kanał w sieci nie spamuj, nie wrzucaj nachalnie linków jest to szkodliwe i nieetyczne. Nie podejmuj dyskusji z tak zwanymi trollami i nie bądź agresywny w komentarzach. Zanim zaczniesz na Youtube planować start kariery, dokładnie zapoznaj się z wytycznymi i zasadami jakie panują serwisie.

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish