Ogranicz szpiegowanie wiadomości e-mail, kilka darmowych szyfrowanych skrzynek

Dodane przez kair4 - sob., 03/24/2018 - 15:50
bezpieczne szyfrowane skrzynki e-mail

Szyfrowana poczta e-mail jest doskonałą alternatywą dla użytkowników, którzy nie chcą być inwigilowani i ponad wszystko cenią sobie prywatność w Internecie. Nie od dziś wiadomo, że wielkie korporacje takie jak: Google, Yahoo, Microsoft, Apple i inne, czytają wiadomości e-mail, które w późniejszym czasie są wykorzystywane do celów marketingowych i nie tylko.

Zawarte informację w wiadomościach, przeważnie służą do tworzenia grupy zainteresowań, gdzie później są kierowane oferty reklamowe. Odpowiednio przygotowany spam reklamowy pojawia się bez naszej zgody w skrzynce pocztowej, co jest bardzo denerwujące. Taka praktyka jest nieetyczna oraz poważnie zagraża naszemu bezpieczeństwu - ponieważ nikt nie ma prawa czytać prywatnych korespondencji. Żeby temu zapobiec, można skorzystać bardzo dobrych darmowych szyfrowanych kont e-mail.

Szyfrowane serwery pocztowe są bezpieczne, wolne od wszelkiego spamu reklamowego, nie inwigilują użytkownika, blokują szpiegów oraz nie wyświetlają uciążliwych reklam. Jeśli chcesz wyrwać się spod buciora korporacyjnego śledzenia i chcesz żeby Twoja poczta elektroniczna była bezpieczna, to możesz utworzyć konto na serwerach, które zaszyfrują przychodzące wiadomości. Poniżej przedstawiamy kilka najlepszych skrzynek mailowych chroniących prywatność.

1. GhostMail.com powstał stosunkowo niedawno w 2015 roku.

Jest to darmowy serwer poczty elektronicznej, który szyfruje wszystkie wiadomości wychodzące i przychodzące oraz załączniki w postaci plików. Pojemność skrzynki dla darmowych kont wynosi 1 GB. Zaletą GhostMail jest zabezpieczenie logowania do panelu i skrzynki dwoma hasłami. Dodatkowo użytkownicy usługi nie zobaczą, spamu w postaci natrętnych reklam czy ofert handlowych.

Serwery ulokowane są na terenie Szwecji. Ostatnio w darmowej wersji zwiększono pojemność przestrzeni skrzynki, ulepszono zaawansowany filtr spamu, dodano możliwość importu listy kontaktów, archiwizowanie wiadomości w folderach oraz kilka innych udogodnień. Jedynym minusem skrzynki to brak polskiego tłumaczenia w panelu klienta, ale nawet laikowi obsługa nie powinna stworzyć większej trudności. Usługa dostępna jest na urządzeniach mobilnych z systemami iOS oraz Android.

2. OpenMailBox.org - świetny serwer pocztowy, który oferuje darmowe szyfrowane kont e-mail.

Serwis powstał ok. 2013 roku i od samego początku właściciele stawiali na bezpieczeństwo swoich użytkowników. Twórcy usługi oferują bezpłatny hosting e-mail skierowany do szerokiego grona odbiorców, którzy chcą być całkowicie niezależnymi od sieciowych monopolistów. Jak sami o sobie mówią - "Prywatność naszych użytkowników jest dla nas priorytetem, dlatego staramy się zapewnić bezpieczeństwo powierzonych nam danych".

Serwery pocztowe OpenMailBox znajdują się we Francji. Każdy użytkownik rejestrując konto otrzymuje 1 GB pojemności skrzynki. Każdy użytkownik posiada dostęp do bardzo eleganckiego panelu, którego wygląd można zmienić w każdej chwili na inny.

W ustawieniach mamy możliwość importu listy kontaktów, można dodawać i tworzyć książki adresowe, budować grupy odbiorców, zmienić języki w tym Polski, dodać własną wizytówkę i wiele innych bardzo przydatnych funkcji. Oczywiście jak na porządną skrzynkę pocztową przystało - wysyłanie i odbieranie wiadomości wraz z załącznikami jest w pełni szyfrowane. Dodatkowym atutem serwera jest całkowita blokada inwigilacji oraz brak reklam czy spamu ze śmiesznymi ofertami handlowymi.

3. ProtonMail.com jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy cenią sobie prywatność w sieci i nie chcą żeby ich wiadomości e-mail były narażone na ciągłe szpiegowanie.

Jeszcze nie tak dawno konta ProtonMail były dostępne tylko za pośrednictwem zaproszeń, obecnie każdy może zarejestrować się w serwisie. Hosting przeszedł też kilka poważnych zmian. Wprowadzono udoskonalenia usługi i dla darmowych kont zwiększono pojemność skrzynki z 500 MB do 1Gb, jak również dopracowano wygląd serwisu. Teraz udostępniono użytkownikom aplikacje mobilne dla urządzeń z systemem Android czy iOS.

Czym odróżnia się ProtonMail od znanych skrzynek potowych e-mail. Przede wszystkim każda wysłana czy otrzymana wiadomość jest szyfrowana, osoby zewnętrzne nie mogą ich odczytać. Właściciel konta ma dostęp do panelu tylko po wprowadzeniu ustalonych haseł. Wiadomości e-mail wraz z załącznikami są bezpiecznie przechowywane na serwerach znajdujących się w Szwajcarii. Dodatkowo wszelkie zmiany jakie chcemy dokonać są zawsze zabezpieczone 2 hasłami. Jedno z nich jest potrzebne do zalogowania się na konto, drugie do odczytania wiadomości.

Uwaga raz ustalone hasło do odczytania wiadomości w razie utracenia jest nie do odzyskania. Natomiast hasło do logowania się na konto można odzyskać zawsze po podaniu stosownych danych. Jeśli niechcący zapomnimy hasło do odczytywania wiadomości, pozostanie nam jedynie reset całych ustawień konta i wszystkie zawarte wiadomości przepadną na zawsze.

4. Tutanota.com - bardzo dobry darmowy serwer poczty szyfrującej z bogatą ofertą aliasów.

Podczas rejestracji użytkownik może wybrać dowolny z dostępnych pięciu adresów : tutanota.com, tutanota.de, tutamail.com, tuta.io lub alternatywny keemail.me. Zaletą tej skrzynki jest bardzo prosty w obsłudze panel w języku polskim oraz brak jakichkolwiek reklam czy spamu z ofertami reklamowymi. Użytkownicy Tutanota mogą tworzyć własne grupy odbiorców, dodawać kontakty z innych elektronicznych skrzynek, tworzyć indywidualne wizytówki czy wysyłać masowe maile do wszystkich zgromadzonych kontaktów.

Twórcy serwisu zadbali też o użytkowników urządzeń mobilnych, na stronie są dostępne aplikacje dla systemów Android oraz iOS. Korzystając z serwisu mamy pełną gwarancję, że nasze wiadomości są całkowicie bezpieczne i nie ma mowy o jakimkolwiek czytaniu zawartości maili czy szpiegowaniu.

Tutanota automatycznie szyfruje wszystkie Twoje dane na Twoim urządzeniu, a Twoje e-maile tak samo jak kontakty są prywatne. Możesz łatwo komunikować się z każdym przyjacielem dzięki zaszyfrowanym wiadomościom. Nawet temat i załączniki są odpowiednio zabezpieczone.

Panel obsługiwany jest w języku polskim, całkowita pojemność darmowej skrzynki wynosi 1 GB danych. Serwery Tutanota są ulokowane na terenie Niemiec. Wielką zaletą jest brak spamu reklamowego i uciążliwych ofert handlowych.

Comments

tutanota blokuje dostęp do poczty. Chodzi o to, że nie da się zmienić hasła, chcą jakiś kod, i wmawiają, że niby nie to hasło (no może.., ale wątpię). Dobrze, że mam jeszcze na protonmailu i w zoho.
kategoria
Polish