Jak podłączyć telewizor do laptopa?

Dodane przez kair4 - śr., 07/24/2019 - 20:31
podlaczenie hdmi TV do laptopa

Podłączenie laptopa do telewizora może przynieść sporo korzyści – dzięki temu możesz na dużym ekranie oglądać filmy, które przechowujesz na dysku komputera czy też korzystać z internetowych wypożyczalni. Duży ekran docenią również miłośnicy gier komputerowych oraz osoby zajmujące się hobbystycznie fotografią.Poznaj kilka sposobów jak połączyć telewizor do laptopa?

Podłączenie laptopa do telewizora kablem HDMI

Jednym z prostszych sposobów na przerzucenie obrazu z ekranu laptopa na telewizor jest wykorzystanie kabla HDMI. Wystarczy, że oba urządzenia będą miały wejścia na złącze tego typu, a w takie wyposażone są niemal wszystkie modele komputerów i telewizorów wyprodukowane na przestrzeni ostatnich kilku lat. Zanim jednak kupisz przewód upewnij się, czym się różnią kable HDMI, i czy wybrałeś odpowiedni typ – rodzaje kabli HDMI.

Ważna okaże się także długość przewodu – zmierz odległość od telewizora do laptopa lub sprawdź, czy znajdziesz miejsce na komputer w pobliżu ekranu. Samo przesyłanie obrazu jest już bardzo proste. Wystarczy połączyć oba urządzenia dobranym kablem i wybrać właściwe źródło odtwarzania. Tym sposobem ekran telewizora zastąpi Ci ekran monitora. Warto wiedzieć, że kabel HDMI przesyła również dźwięk!

Inne kable – czy da się nimi podłączyć laptop do telewizora?

Problem z połączeniem telewizora i laptopa może się pojawić, gdy któreś z tych urządzeń nie ma wejścia HDMI. W starszych telewizorach i komputerach znajdziesz wejścia DVI lub VGA, które także możesz wykorzystać do przesyłania obrazu z laptopa.

Kluczowe tu jednak będzie dopasowanie odpowiedniego kabla, np. HDMI-DVI, którego jedna końcówka będzie pasowała do laptopa, a druga do telewizora. Nieco bardziej skomplikowana jest kwestia podłączenia komputera z HDMI do telewizora z wejściem VGA (lub odwrotnie).

Tutaj potrzebny będzie konwerter pozwalający na przekształcenie sygnału cyfrowego na analogowy. Niezależnie od konfiguracji slotów w laptopie i telewizorze, z powodzeniem znajdziesz kabel, który pozwoli Ci przesyłać obraz na duży ekran.

Bezprzewodowe podłączenie laptopa do telewizora

Choć podłączenie laptopa do telewizora kablem jest najprostszą opcją, wiele osób się na nią nie decyduje. Przewody ciągnące się po pomieszczeniach są bowiem nie tylko całkowicie nieestetyczne, ale nieraz i niebezpieczne. Zarówno Ty, jak i Twoje dzieci czy zwierzaki możecie przypadkiem potknąć się lub zahaczyć o przewód. Dlatego też dobrą opcją jest przesyłanie bezprzewodowe. Można to wykonać na kilka sposobów:

  • Wi-Fi – podłączenie telewizora z laptopem nie sprawi Ci większych trudności, jeśli w telewizorze zastosowano kartę sieciową obsługującą Wi-Fi. Możesz skorzystać z dostępnych technologii, np. Smart TV, Wireless Display (WiDi), Miracast lub standardu DLNA;

  • urządzenia zewnętrzne – ciekawą opcją jest też dokupienie do telewizora odtwarzacza multimedialnego, takiego jak Google Chromecast. Dzięki niemu zwykły telewizor stanie się telewizorem Smart TV, a Ty będziesz mógł bez trudu przesyłać na niego obraz z laptopa.

kategoria
Polish