Jak usunąć powiadomienie o przymusowej aktualizacji do Windows 10

Dodane przez kair4 - pon., 03/26/2018 - 01:07
Blokada aktualizacji systemu Windows 10

Microsoft wypuścił łatkę aktualizacyjną z przymusową aktualizacją wszystkich starszych wersji systemu do najnowszego wydania Windows 10. Informacja pojawiła się od dawna na wszystkich niezaktualizowanych komputerach. Mała ikona wyświetlała się na pasku zadań ,użytkownik miał wybór, mógł skorzystać z oferty lub całkowicie ją odłożyć.

Do tej pory komunikat tylko sugerował użytkownikom Windowsów: 7, 8 i 8.1 aktualizację, teraz został mocno zmodyfikowany i proponuje aktualizację natychmiast. Jedynie pozostaje możliwość odłożenia w/w operacji na kilka godzin. Nie ma też anulowania, więc użytkownik będzie zmuszony do instalacji nowego systemu

Blokada powiadomienia o aktualizacji W10.

W rozwiązaniu problemu może pomóc głębsza ingerencja w system, w legalnych Windowsach grozi utrata gwarancji, jednak wiele osób na własna rękę dokonuje tego typu zmiany. Użytkownicy obawiają inwigilacji i szpiegowania. Wielu próbuje odłożyć proces aktualizacyjny usuwając denerwujące powiadomienie o instalacji. W zasadzie złotego środka jednak nie ma, ale istnieje kilka alternatywnych sposobów na tymczasowe obejście denerwującej informacji.

Inną metodą na obejście drażniącej informacji jest całkowite usunięcie z komputera łatki kb3035583, lub czasowa blokada aktualizacji za pomocną oprogramowania Tron Script. Innym sposobem na odłożenie aktualizacji są pogramy blokujące szpiegowanie takie jak: Wolf, DoNotSpy10 czy (DWS) Destroy Windows 10 Spying. Zapewne któryś z przedstawionych rozwiązań może okazać się pomocne.

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish