Którą kasę fiskalną wybrać?

Dodane przez kair4 - śr., 09/04/2019 - 23:01
kasa fiskalna

Kasa fiskalna jestem bardzo potrzebnym narzędziem do funkcjonowania praktycznie każdej firmy. Takiego urządzenia nie muszą posiadać właściciele firm, których sprzedaż odbywa się tylko i wyłącznie przez internet. Na polskim rynku możemy znaleźć wiele urządzeń fiskalnych i początkujący przedsiębiorcy mogą nie wiedzieć, na który model się zdecydować. Dlatego warto na początek określić potrzeby przedsiębiorstwa, aby wybrać odpowiedniej wielkości kasę fiskalną dopasowaną do charakteru działalności biznesowej.

Jaką kasę fiskalną najlepiej wybrać?

Obecnie dostępnych jest wiele różnych kas fiskalnych, które są stacjonarne, ale również takie, które mogą być mobilne i przenoszone w dowolne miejsce. Dla małego biznesu zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest stosunkowo niewielka kasa fiskalna, która będzie w stanie wydrukować małą ilość paragonów w ciągu całego dnia.

Największe przedsiębiorstwa natomiast powinny zdecydować się na większe systemy kas fiskalnych, a nawet na wysokiej klasy drukarki fiskalne. Do dużego biznesu najlepszym rozwiązaniem będzie zakup kasy fiskalnej, która będzie mogła zintegrować się z dodatkowymi elementami systemu sprzedaży. W ten sposób można będzie połączyć urządzenie fiskalne z magazynem, a nawet systemem księgowym.

Jakie cechy posiadają kasy fiskalne?

Urządzeń do drukowania paragonów jest mnóstwo i charakteryzują się one różnymi cechami. Przedsiębiorcy decydują się na wybór odpowiedniej kasy fiskalnej pod względem rozmiaru i wytrzymałości, a także szybkości drukowania i wielkości wyświetlacza. W niektórych sytuacjach bardzo ważny jest system wymiany papieru, a także czas pracy na bateriach. W dużych firmach znaczenie ma również rozmiar pamięci wewnętrznej, aby można było zaprogramować jak najwięcej produktów.

Do sklepów stacjonarnych, które sprzedają produkty na wagę powinno wybierać się kasy fiskalne z możliwością integracji z urządzeniami takimi jak waga i drukarka, a także komputer. Niektóre kasy fiskalne mają od razu wbudowaną wagę, dzięki czemu nie trzeba integrować dodatkowych urządzeń.

Dla dużych przedsiębiorstw obsługujących kilkuset klientów dziennie dobrym rozwiązaniem są również systemy lojalnościowe oraz obsługa kart rabatowych. Dodatkowo przy wyborze odpowiedniej kasy dla firmy, warto zwrócić uwagę na gabaryty i wielkość klawiszy, a także na żywotność baterii, gdy kasa ma być mobilna.

Można również pomyśleć o tym, aby zakupić nowoczesną kasę fiskalną, która jest oparta o dotykowy tablet z zainstalowanym systemem Android. Najprostsze urządzenia do drukowania paragonów można zamówić już za niecałe 600 zł, ale w przypadku tabletu fiskalnego trzeba będzie zapłacić nawet 2500 zł. Przy wyborze odpowiedniego urządzenia fiskalnego należy przede wszystkim wziąć pod uwagę rodzaj prowadzonej działalności, a zwłaszcza jej wielkość.

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish