Technologia

Nowinki ze świata technologii czy Internetu, nowości i ciekawostki naukowe.

Którą kasę fiskalną wybrać?

Dodane przez kair4 - wt., 04/09/2019 - 20:45

Kasa fiskalna jestem bardzo potrzebnym narzędziem do funkcjonowania praktycznie każdej firmy. Takiego urządzenia nie muszą posiadać właściciele firm, których sprzedaż odbywa się tylko i wyłącznie przez internet. Na polskim rynku możemy znaleźć wiele urządzeń fiskalnych i początkujący przedsiębiorcy mogą nie wiedzieć, na który model się zdecydować. Dlatego warto na początek określić potrzeby przedsiębiorstwa, aby wybrać odpowiedniej wielkości kasę fiskalną dopasowaną do charakteru działalności biznesowej.

Jak zmieniał się internet?

Dodane przez kair4 - pon., 12/17/2018 - 19:25

Młode pokolenie najpewniej nie wyobraża sobie świata bez internetu, bez swojej codziennej obecności w serwisach społecznościowych, posługiwania się komunikatorami oraz czerpania niezbędnej wiedzy z sieci – szybko i skutecznie. Jednak dzisiejsi 30-latkowie doskonale pamiętają jeszcze czasy, kiedy internet był dobrem luksusowym, a dostęp do niego – znacznie ograniczony. Sprawdźmy zatem, jak zmieniał się internet.

Optymalizacja strony sposobem na skuteczne pozycjonowanie

Dodane przez kair4 - ndz., 09/30/2018 - 13:27

Wiele osób, szczególnie w początkowym okresie prowadzenia własnej strony internetowej boryka się z problemem niewielkiej ilości odsłon. O ile w przypadku zwykłego bloga nie stanowi większego problemu, to przypadku strony firmowej może niekorzystnie odbić się na wynikach finansowych. Prowadząc stronę, e-sklep czy inne strony branżowe, należy wystrzegać się jak ognia nieuczciwych pseudo "seowców". Często ogłaszają się na forach oferując cuda nie widy, które są zwykłym kłamstwem i w oszustwem.

Kontrola nad zapytaniami o ofertę w firmie.

Dodane przez kair4 - ndz., 09/30/2018 - 02:38

Kontroluj zapytania o ofertę w firmie i miej kontrolę nad sytuacją w swoim przedsiębiorstwie. Jeśli zajmujesz się sprzedażą lub jesteś odpowiedzialny za marketing i zarządzanie sprzedażą. Musisz wiedzieć, że relacje z nowym klientem są równie ważne jak z tymi, z którymi współpracujesz od dłuższego czasu. Dwa typy klientów jednak łączy to samo - chęć skorzystania z oferty twojego przedsiębiorstwa. Żeby mieć kontrolę nad zapytaniami ofertowymi, warto dać sobie pewien komfort, dzięki któremu nie będziesz musiał każdemu klientowi indywidualnie przygotowywać oferty.

Wdrażasz system CRM? Nie zapominaj o wsparciu technicznym

Dodane przez kair4 - ndz., 09/30/2018 - 02:31

Wsparcie techniczne jest niezwykle ważne, nie tylko w branży CRM. Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że wdrożenie jakikolwiek systemu to wyjątkowo trudne zadanie? A czym większa firma, tym trudniej. Czasami wręcz nie da się uniknąć błędów. Specjaliści i twórcy programu do zarządzania klientami podpowiadają, dlaczego wsparcie techniczne to jeden z kluczowych aspektów, które powinieneś wziąć pod uwagę wybierając wdrożeniowca. Przywołamy kilka sytuacji, kiedy wsparcie ze strony firmy wdrożeniowej może okazać się niezbędne. Co może pójść nie tak? Jak powinna wyglądać pomoc?

Wybór telewizora zależy od twoich potrzeb

Dodane przez kair4 - sob., 09/29/2018 - 08:19

Najczęściej słyszana opinia na temat wyboru nowego telewizora mówi, że droższe jest lepsze, a za niższą cenę możemy liczyć jedynie na dobre działanie w okresie objętym gwarancją. Ile w tym prawdy każdy z nas mógł się już przekonać. W większości przypadków to zwyczajny pech powoduje przedwczesne problemy z odbiornikiem TV (albo niepoprawne użytkowanie, czy wypadki losowe, o które w tętniącym życiem domu nie trudno).

Reality show w polskiej TV – które najpopularniejsze?

Dodane przez kair4 - sob., 09/29/2018 - 07:21

Pamiętacie czasy świetności Big Brothera? Początek XXI wieku to w polskiej telewizji prawdziwy bum na programy typu reality show. Miliony widzów zasiadało przez ekranami, by śledzić poczynania ulubionych bohaterów zmagających się z różnymi dziwnymi zadaniami. Przyjrzyjmy się najpopularniejszym produkcjom reality show, które zawładnęły umysłami Polaków.

Reality show encyklopedycznie definiowane są jako programy, których uczestnicy (często telewizyjni amatorzy) umieszczani są niecodziennych sytuacjach, a ich zachowanie przypominać ma jak najbardziej naturalne i niereżyserowane.

Od walkmanów do muzyki streamingowej

Dodane przez kair4 - sob., 09/29/2018 - 07:12

Od niepamiętnych czasów żyliśmy na etapie płyt winylowych czy też innych nośników, na których znajdowały się ulubione utwory muzyczne. Zawsze się zastanawialiśmy kiedy tak naprawdę zaczęła się ewolucja jeśli chodzi o urządzenia odtwarzające muzykę? Jak się okazuje wszystko zaczęło się od wprowadzenia przez firmę Sony Walkmana.

Mobilność stała się w dzisiejszym świecie na tyle popularna, że nie musimy targać już swojego mp3 naładowanymi wieloma utworami muzycznymi. Teraz mamy streamingi i dostęp do internetu praktycznie wszędzie. Ale nie zawsze tak było.

Dron – co to takiego i do czego służy?

Dodane przez kair4 - sob., 09/29/2018 - 06:45

Czy w ostatnim czasie nie usłyszałeś o tym, że ktoś kupił sobie drona, albo zamierza to zrobić? A może przeglądałeś najnowsze wiadomości i wzrok twój przykuł nagłówek mówiący o pracy nad regulacjami dla zawodowych pilotów dronów. W publikacji wyjaśnimy wszystkie kwestie na temat dronów.

Czym jest dron?

Najlepszy aparat na wakacje

Dodane przez kair4 - sob., 09/29/2018 - 04:37

Z wakacyjnych wojaży przywozimy rozmaite fotografie, które tak naprawdę są naszymi najcenniejszymi wspomnieniami. Dlatego warto wyposażyć się w solidny dobry aparat, żeby nasze zdjęcia były jak najlepszej jakości i w przyszłości zachowały idealny stan dla potomnych.

Aparaty do zadań specjalnych