Czy Windows XP umrze śmiercią naturalną po 30 kwietnia 2010 r

system windows xp

Firma HP zajmująca się produkcją i sprzedażą laptopów i komputerów stacjonarnych. Oznajmiła, że do 30 kwietnia 2010 roku będzie oferować nowe komputery z systemem Windows XP. Oznacza to, że sędziwy już system XP  po tej dacie odejdzie w niepamięć, tuż po premierze nowego dziecka Microsoftu W 7. Taka sytuacja sprzyja scenariuszowi, któremu Microsoft chce zapobiec. Firmy nie będą inwestować w Windows Vista czy Windows XP, tylko przesiądą się na Windows 7.

Warto zauważyć, że Windows XP Pro będzie oferowany z opcją downgrade do Windows Vista. Microsoft dzięki temu utrzyma klientów, którzy zakupili komputery z preinstalowanym systemem Windows Vista. Możliwość takiej dezaktualizacji ma wygasnąć w czerwcu bieżącego roku. Ta data się przesunie, jeśli doniesienia AppleInsider okażą się prawdą.Powyższe informacje zdaje się potwierdzać Mary Jo Foleyz serwisu ZDNet. Na jej blogu czytamy, że Windows 7 będzie dostępny z opcją downgrade, przy czym możliwe będzie zdezaktualizowanie nawet do Windowsa XP.

To automatycznie pozwoli, że jeśli HP, będzie miał możliwość sprzedawania nowych komputerów z Windows XP, to inni producenci również. Warto w tej sytuacji zauważyć dwie rzeczy. Po pierwsze jest szansa na to, że XP będzie "żył współcześnie" ale zastąpi go Windows 7. Lub całkowicie z biegiem czasu zniknie z dysków.

Kiedy już W7 zostanie oficjalnie wydany we wrześniu 2009 roku. Klienci biznesowi będą mogli całkiem spokojnie pominąć Windows Vista, a nawet sprawdzić, jak wypada Windows 7 w porównaniu z XP. Poza tym Windows XP wciąż odgrywa ważną rolę jako system dla netbooków. I wiele osób będzie korzystało z tego systemu jeszcze przez długie lata.

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish