Amarok idealny odtwarzacz muzyki dla bardzo wymagających

Amarok – można śmiało powiedzieć, że chyba jest jednym z lepszych aplikacji do słuchania muzyki na komputerze. Program jest częścią linuksowego środowiska graficznego KDE. Główną cechą tego odtwarzacza jest ogrom ciekawych funkcji oraz bardzo ładny wygląd.

Za pomocą Amaroka możesz otworzyć większość formatów audio m.in: OGG, MP3, MP4, FLAC, RealMedia i więcej .W aplikacji możliwe jest uruchomienie wielu ciekawych pluginów jednocześnie lub wykonywanie operacji na plikach takich jak: kasowanie, edycja nazw poprzez przeglądarkę listy odtwarzania.

Skrypty usług umożliwiają pokazywanie źródeł informacji na pasku stanu, nie przeszkadza im też wbudowany serwer proxy KDE, w uzyskaniu dostępu do Sieci. Framework usług internetowych pozwala dodawać do listy odtwarzania repozytoria i integruje się z serwisami takimi jak Magnatune, Last.fm, Jamendo, Ampache, czy MP3Tunes.

Dokonano także migracji z systemu zarządzania bazami danych SQLite do tzw. wbudowanej odmiany MySQL, co powinno wpłynąć na dokładniejsze wyniki wyszukiwania, szczególnie w przypadku dużych kolekcji muzycznych. Oparty na Plasmie widok kontekstowy umożliwia wyświetlenie wybranych przez użytkownika, z kolei moduł PopUp Dropper znacząco ułatwia pracę z plikami.

Wprowadzono nowy interfejs skryptowy wykorzystujący bibliotekę qtscript, wraz z mechanizmem śledzenia plików Amarok File Tracking (AFT) i obsługą QtBindings. Nowy Amarok automatycznie wykrywa znaki nie zapisane w formacie UTF-8 w metadanych natomiast skaner kolekcji obsługuje grafiki w formacie BMP.

Licencja GPL

Program działa z systemami: Linux, Mac OS X, Windows

Pobierz Amarok https://amarok.kde.org/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *