Długie ręce władzy – film dok. o rosyjskich służbach FSB

Film nakręcony przez francuskich reporterów i wyemitowany został w TVP 2 . Materiał szokujący,ukazuje działanie agentury rosyjskich służb na których czele stoi Władimir Putin . Film poświęcony wszystkim ofiarom niechlubnych zbrodni organizacji FSB (Federalna Służba Bezpieczeństwa). Sprawa Litwinienki zamordowanego jak mówią przez ludzi Putina, oraz morderstwo dziennikarki rosyjskiej Anny Politkowskiej 10.10.2006 roku.

Sama nazwa filmu wskazuje na poczynania władzy i agentów specjalnych. Wiele wskazuje na Putina jednak.. wiele jest śladów i można by się domyślać, że ktoś inny stoi za wieloma akcjami, powodując zrzucanie winy na Putina. Idealne rozwiązanie polityczne. Namieszać tak, żeby nie było wiadomo kto, z jednoczesnym wskazaniem na określoną osobę. Kto ma dostęp do Polonu? tylko rządy państw, więc mógł zostać wyprodukowany gdziekolwiek. Nie oznacza to, że Putin nie jest winny. Myślę, że w dzisiejszych czasach przy tylu dokumentach, które obecnie zostają wypuszczone na widok świata na pewno nie można wierzyć żadnej agencji wywiadowczej. Dokumenty te zazwyczaj są już przedawnione lub jeśli dotyczą niedawnych czasów bardzo często ktoś ponosi konsekwencje za głoszenie prawdy. Każda agencja ma koligacje z rządami różnych państw. W każdej są agenci pracujący na wiele frontów. Każda jest zamieszana w różne projekty badawcze, w szczególności w badania na ludziach i to powoduje, że takim osobom stojącym na wysokich stanowiskach nie wolno wierzyć. Polityka jak wiadomo z definicji polega na demagogii i „wyrywaniu władzy”. Na forum międzynarodowym w większości nie ma prawych polityków. Każdy jest wplątany w jakąś aferę, większość kłamie i posługuje się wzniosłymi hasłami bez pokrycia, po cichu czerpiąc korzyści materialne z obywateli i ich krzywdy. Zazwyczaj politycy nie mają wpływu na agencje wywiadowcze. Zazwyczaj też politycy wykorzystują agencje wywiadowcze, lub trafniej to ujmując agencje w celach politycznych wykorzystują polityków dając im niewielkie wsparcie a wiedzę przekazaną przez polityków wykorzystują do swoich celów. Cóż może polityk przy agencjach, które są wyposażone w każdą technologię i wszystko mają tajne? Systemy inwigilacji, filtrowania treści i długie ręce, to siła każdej agencji wywiadowczej na świecie. Bezwzględne służby, wyposażone w najnowocześniejszą technologię zabijania, nie są wystawiane na światło dzienne. Wszystkie informacje są wykorzystywane do politycznych celów, nie ważne czy dla dobra państwa czy nie. Zazwyczaj jednak służby takie pracują dla dobra samych najwyższych z tą różnicą, że o służbach niewiele się słyszy, a politycy są wystawiania na widok publiczny. W ten sposób można rządzić danym państwem bez względu ma to, kto oficjalnie stoi u władzy. Działanie służb specjalnych ukierunkowane jest na trzymanie polityków w szachu za pomocą szantażu. Im bardziej polityk jest „umoczony”, tym łatwiej nim manipulować.

Nic się nigdy przypadkiem w polityce nie dzieje. Tu wszystko ma swój sens i znaczenie. Nie wierzę w zbiegi okoliczności w normalnym życiu. Tym bardziej w polityce na pewno one nie istnieją.

Podsumowując: przypomina mi się film – „orzeł wylądował” – w którym niemieckie oddziały specjalne podszywają się pod polaków i próbują zabić Winston`a Churchill`a. Ile takich rozwiązań zostało zastosowanych w politycznych rozgrywkach? Ile ludzi zostało pogrążonych sfabrykowanymi dowodami? Tego zapewne nigdy się nie dowiemy. Większość faktów jest zatajana z powodu rzekomego „bezpieczeństwa narodowego”.

cytat z filmu: .. Te dokumenty dowodzą, że w służbach od dawna działają jednostki powołane do zadań specjalnych, takich jak usuwanie osób uważanych za niewygodne. Sęk w tym, że te jednostki wyrwały się spod kontroli, którą pierwotnie sprawowała FSB. Dziś nie sposób nawet powiedzieć kto komu podlega. Nie wiemy czy przestępcy pracują dla służb, czy jest na odwrót. Wszelkie granice zostały zatarte… kontrahenci wymieniali się informacjami natury biznesowej, dla wpływowych ludzi, polityków, biznesmenów, wysokich urzędników takie służby są darem niebios, ponieważ mogą usuwać ludzi, którzy się narazili władzy. Jak mawiał Stalin..”nie ma człowieka.. nie ma kłopotu”. W lipcu 2006 roku parlament przyjął prezydencką ustawę zgodnie z którą służby specjalne mogą usunąć każdą osobę uznaną za terrorystę w kraju i za granicą. FSB ma licencję na zabijanie bez procesu i sądu.

Taką samą ustawę wdrożono w USA a szykuje się kolejna jeszcze bardziej kontrowersyjna. Jak widać największe zagrożenia dla władzy w każdym rządzie stanowią ekstremiści i terroryści. Terrorystą lub ekstremistą jest każdy, kto nie podziela zdania władzy lub głosi prawdę niewygodną dla władzy. Pod przykrywką walki z takimi właśnie osobnikami, podnosi się status nadzoru państwa nad obywatelami, odbierając im coraz więcej praw do wolności i głoszenia własnych poglądów.

Symetrix.pl

Pobierz film w formacie AVIDłudie ręce władzy – Rosja_xvid.avi

2 Comments:

  1. czemu mimo tego wszystkiego świat nie reaguje ?? żeby nie ta cholerna ruska ropa ;/.

  2. A Pan Tusk ma aż taką ufność do Putina i Rosji!!BRAWO!

Dodaj komentarz