Murale i iluminacja świetlna na Moście Śląsko-Dąbrowskim w Warszawie

W Warszawie na moście Śląsko Dąbrowskim zakończył się montaż nowej iluminacji świetlnej. Dziś w nocy odbyła się próba, rozbłysły 192 lampy typu LED. Podświetlenie mostu wygląda imponująco. Podstawową barwą, która oświetli most będzie tzw. miękka biel. Co ciekawe iluminacja będzie zmieniać swój kolor przy okazji odbywania się różnych miejskich imprez.

Przetarg na prace wygrała firma z Płocka. Widok pięknej iluminacji można podziwiać nocą z mostu Gdańskiego lub Świętokrzyskiego. Dodatkowymi atrakcjami zdobienia mostu są wykonane tematy z Cudu nad Wisłą – tak zwane Murale. Efekty pracy już mogą podziwiać przechodnie i co cieszy autorów, coraz częściej podchodzą starsi ludzie i to chodzi mówią twórcy dzieła.

Autorami oraz twórcami muralu są artyści Sepe i Chazme718 – znani już w stolicy z innych dzieł tego rodzaju (np. muralu promującego Chopina przy ul. Złotej.) Sepe ukończył ASP, Chazme architekturę. Prace na ścianie mostu mającej powierzchnię ok. 100 metrów kwadratowych rozpoczęły się 13 sierpnia. Finisz prac zakończy się jeszcze w tym tygodniu.Tworzenie samego projektu trwało ok. 3 dni. Rozmowa nad jego realizacją rozpoczęła się już w kwietniu przy udziale Biura Promocji Miasta oraz firmie Citydoping.

Murale to już nie jest zwykły street art związany z kulturą graffiti i hip hopu. Ta granica już dawno zanikła – podkreślają Sepe i Chazme.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *