Ile zarabiają na nas operatorzy telefonów komórkowych

Telefonu komórkowego używa dziś prawie każdy od ucznia szkoły podstawowej po emeryta. Komórki stały się tak popularne, że nie sposób dziś bez nich żyć. Przeciętny młody człowiek potrafi wysłać nawet 2000 tys. esemesów miesięcznie, a są tacy co wysyłają ich znacznie więcej.

Wiele osób korzysta z telefonu nieświadomie zapominając, że też to kosztuje. Co miesiąc operatorzy sieci komórkowych wysyłają nam rachunki za wykonane połączenia i wtedy z rumieńcami na policzkach nagle dowiadujemy się ile kosztuje taka przyjemność.

Co miesiąc średnio każdy z Polaków płaci za rozmowy przez komórkę 75 zł. W przypadku użytkowników kart pre-paid to 41 zł, a taryf mix 45 zł. Telefon komórkowy ma już 84 procent osób w Polsce.

Średni miesięczny rachunek za usługi operatorów komórkowych w przypadku firm jest dość zróżnicowany: w Orange to 264,5 zł, w Plusie 215,1 zł, klienci biznesowi Ery płacą 199,6 zł, a w Play - 179 zł.

Komórki wypierają telefony stacjonarne również z naszych domów. Obecnie telefon stacjonarny posiada już tylko 43,1 % Polaków, w tym ok. 60 % firm. Średnio co miesiąc za rozmowy przez telefon stacjonarny, polska rodzina płaci 65,7 zł, a firmy ok. 181 zł.

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish