Kobieta urodziła bliźniaki spłodzone przez dwóch ojców

Na świecie takich przypadków urodzeń bliźniąt odnotowano tylko siedem. Jeden z tych rzadkich przypadków trafił się w północnej Polsce , gdzie kobieta wydała na świat dwoje niemowląt , chłopczyka i dziewczynkę , których tatusiami są dwaj różni mężczyźni. Ojcem jej syna jest jej mąż, a ojcem córki – jej konkubent.Wszystko zaczęło się od pozwu o rozwód. Kobieta z północnej Polski, mężatka, żyła w konkubinacie. Zaszła w ciążę i urodziła bliźnięta.

W końcu postanowiła rozwieźć się z mężem i na stałe związać z konkubentem. Pozwała męża o zaprzeczenie ojcostwa – wszystko po to, by pozwolić konkubentowi uznać dzieci za własne. Sąd wystąpił jednak z wnioskiem o genetyczne ustalenie ojcostwa dzieci. Wynik badań był zaskakujący. Sprawa trafiła w ręce prawników lubelskiego Zakładu Medycyny Sądowej – w to miejsce trafiają najtrudniejsze przypadki tego rodzaju.

Okazało się, że ciąża jest hetero-ojcowska. Co to oznacza? „Kobieta zaszła w ciążę z dwoma mężczyznami, z konkubentem i mężem. Okazało się, że konkubent jest ojcem córki, natomiast mąż jest ojcem syna” – tłumaczy w rozmowie z „Kurierem Porannym” dr hab. Piotr Kozioł, genetyk w Katedrze i Zakładzie Medycyny Sądowej w Lublinie.

Taka sytuacja możliwa jest w trzech przypadkach. „Jeżeli w trakcie owulacji wyprodukuje ona dwa jaja, a w okresie owulacyjnym będzie miałam drugiego partnera, wówczas każde jajo może być zapłodnione nasieniem innego mężczyzny. Druga możliwość: dwa jaja mogą być zapłodnione różnym nasieniem, jeżeli kobieta podczas owulacji w krótkim odstępie czasu ma więcej niż jednego partnera. Możliwa jest również sytuacja, że kobieta we wczesnym okresie ciąży może mieć dodatkową owulację a drugie jajo zapłodnione zostanie podczas kolejnego stosunku” – opowiada dr hab. Piotr Kozioł. Kobieta rozwiodła się i żyje obecnie z konkubentem, który zaakceptował tę sytuację. Wspólnie wychowują dzieci.

KURIER PORANNY.PL

Dodaj komentarz