Recepta na stworzenie silnej Polski

Czy nie chciałbyś żyć w rzeczywistości, w której jesteśmy dumni ze swojego kraju i swoich rodaków? W świecie bardziej inteligentnych ludzi, w świecie bardziej bezpiecznym, w którym choroby są rzadkością? Pamiętaj, że decyzje każdego człowieka mają wpływ na obraz nas, jako całości. Jeśli za kilka(naście) lat kilka milionów Polaków podejmie lepsze wybory – opisane tu sytuacje mogą stać się rzeczywistością.

1. Polska jest państwem o jednym z największych procentowo udziałów żywności organicznej w rolnictwie. Istnieją tu tysiące małych, prywatnych gospodarstw, gdzie uprawia się rośliny i hoduje zwierzęta tradycyjnymi metodami – bez GMO i środków chemicznych. Czyniąc te produkty spożywcze bogatymi w składniki odżywcze.

2. Ciało człowieka pragnie w żywności jakości, a nie ilości. Społeczeństwa, które spożywają pokarmy uboższe w kalorie, a bogatsze w składniki odżywcze – żyją dłużej. W ciągu życia trawimy przeciętnie 70 ton pokarmu – pomyśl jak duży wysiłek narzuca to na nasz układ pokarmowy. Ograniczenie kalorii w diecie powoduje aktywację tzw. genów długowieczności, potrafiących przedłużyć życie o około 30%.

3. Emocje matki w czasie ciąży mają bezpośredni wpływ na ekspresję genów w ciele dziecka. Hormony stresu przechodzą z krwi matki do płodu. W efekcie więcej krwi napływa do tylnej części mózgu oraz kończyn. Narodzone dziecko ma bardziej rozwinięte frakcje mózgu, odpowiedzialne za działania impulsywne, niż te odpowiadające za np. umiejetności analityczne. Potomek rodzi się atletą, zdolnym do walki, z predyspozycjami do nadpobudliwości i agresji – w mniejszym stopniu do myślenia.

4. Istnieją metody pozwalające na naukę czytania większości dzieci w wieku max. 3-4 lat. Oczywiście nie stosuje się ich w przedszkolach, ani tym bardziej w szkołach. Nauka szybkiego czytania pozwala nie tylko na szybsze zapoznanie z materiałem – ale także szybsze jego przyswojenie. Człowiek, gdy czyta kilka razy szybciej, koncentruje się i angażuje więcej podświadomości – ładując zdecydowanie więcej informacji do pamięci. Dzieci, które umieją czytać wcześniej, rzadziej kojarzą naukę z czymś okropnym i najczęściej mają dużą przewagę nad rówieśnikami.

5. Dostęp do edukacji nie powinien być ograniczany miejscem zamieszkania. Dysponujemy technologiami, które pozwalają na efektywne nauczanie przez Internet. Dzięki temu rodziny, których nie stać na opłacanie dzieciom mieszkań w odległych miastach, mogłyby zapewnić im odpowiednią edukację.

6. W obecnej rzeczywistości student wiąże się na 3-5 lat z jedną uczelnią, jednym miastem oraz jednym kierunkiem studiów. Większość osób, których opinię miałem okazję usłyszeć, jest zdania że znaczna część przedmiotów na studiach nie ma nic wspólnego z przyszłym zawodem – marnujemy czas studentów. Edukacja przez Internet, indywidualny tok nauki bazujący na algorytmach dostosowujących poziom i tempo nauki do każdego studenta oraz najważniejsze – wybór nie kierunków a konkretnych umiejętności, których chcemy się nauczyć – pozwoliłby na zdecydowane podwyższenie poziomu wyedukowania społeczeństwa.

7. Lepiej odżywione, bardziej wyedukowane, spokojne i świadome społeczeństwo pozwoliłoby nadrobić nam stracone lata, które stworzyły prawdziwą przepaść pomiędzy Polską a najbardziej rozwiniętymi krajami świata. Efektywnie wydawane pieniądze na żywność i edukację pozwoliłyby ograniczyć do minimum środki wydawane na medycynę i służby porządkowe. Pieniądze te możnaby wydać na ośrodki badawcze, lepsze szkoły, drogi i wszystko to czego nam obecnie brakuje.

8. Lepsze odżywianie = dłuższe życie. Niemożliwy do uniknięcia krach systemu emerytalnego nastąpiłby szybciej, zneutralizowany jednak poprzez wzrost PKB państwa. Koniec z biurami ZUS i opłatami za „zarządzanie” kapitałem. Każdy obywatel może miec indywidualne konto w BANKU, a nie ZUSie, na którym będzie obowiązkowo gromadził środki, które wykorzysta kiedy tylko będzie chciał po 60 roku życia. Pracując dłużej, będzie miał ich po prostu więcej.

9. System polityczny zbliżony do firmy z akcjonariatem. Wyobraź sobie parlament, w którym ministra czy posła można „zwolnić” niemal w dowolnym momencie (za okresem wypowiedzenia, pozwalającym przekazać obowiązki następcy). Nie żyjemy w czasach, gdy każdą najmniejszą decyzję trzeba opierać o wyniki referendum przeprowadzanego na papierze – co kosztuje kilkadziesiąt milionów złotych. Komputery i Internet pozwalają na dokonywanie takich operacji nawet codziennie.

10. Każdy obywatel jest świadomy, że ponosi wyłączną odpowiedzialność za swoje życie. Państwo ani rząd nie są w stanie ani nie powinny za niego dbać o najważniejsze rzeczy w życiu. Docenia znaczenie znajomości biochemii dla jego zdrowia. Rozumie, że to co daje mu energię do życia to nie kawa, lecz ATP – substancja napędzająca pracę każdej z trylionów jego komórek.  Wie, że suplementacja kwasami nukleinowymi pozwala na wielokrotnie szybszą regenerację tkanek, zapobieganie chorobom i większą produktywność… Wie, że mózg jego dziecka do około 6 roku życia działa na falach, które wprawiają go w stan transu. Dzięki temu niezwykle szybko się uczy, lecz także przyswaja wzorce, które zdecydują o całym jego przyszłym życiu.

http://www.eioba.pl/a139472/jak_polska_mog_aby_sta_si_wiod_cym_krajem_europy_i_wiata

Dodaj komentarz