Fotografie z eksplozjami bomby atomowej

Prezentowane poniżej zdjęcia wybuchów nuklearnych są cudowne i za razem wywołują lęk. Sam widok eksplozji bomby atomowej można porównać do piękna niosącego śmierć i niszczycielskie piekło. Armie świata nie zważając na środowisko naturalne, przeprowadzały próby jądrowe, rujnując nieodwracalnie wszystko co tam żyło. Szczególnie taką próbą jądrowa była operacja Crossroads. To był drugi test wybuchu jądrowego w historii ludzkość przeprowadzony na otwartym morzu.

Doświadczenie było kontynuacją badań nad skutkami wybuchu jądrowego na okręty marynarki wojennej znajdujące się w epicentrum eksplozji. Bombę atomową zdetonowano na głębokości 27, 5 metra, siła detonacji miała 23 kilotony. Próbę detonacji bomby A wykonano na atolu w pobliżu słynnej wyspy Bikini 24 lipca 1946 r. Wojskowi do eksperymentu użyli flotyllę ponad 90 okrętów; USS Saratoga, USS Arkansas, w tym okręty podwodne USS Apogon i USS Pilotfish, Nagato.

Większość okrętów podczas potężnego wybuchu uniosła się kilkanaście metrów ponad poziom lustra wody i wywróciła się ulegając destrukcji. Fala uderzeniowa detonacji była tak potężna, że wyrwała kilka milionów ton wody w górę. Słup wody uniósł się na wysokość 600 m, a jego grubość wynosiła ok 100 m.

Oczywiście wybuch spowodował ogromne fale w oceanie, a cały obszar laguny wraz z Bikini został skażony śmiertelnym pyłem radioaktywnym na długie miesiące i lata. Po wojskowych próbach nuklearnych do dnia dzisiejszego poziom promieniowania w rejonie Bikini jest bardzo niebezpieczny dla zdrowia, a środowisko naturalne skażone. Czytaj więcej – Próby wybuchów broni atomowej na atolu Bikini i wyspach Marshalla.

3 Comments:

  1. illuminaci i ich new world order – nachodza

  2. Na ziemie spadło 2 tysiące bomb atomowych…A mimo to ludzie nie zdają sobie sprawy z tego ze 3 wojna światowa oznacza kres cywilizacji…”Nie wiem jak będzie wyglądać trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pałki i kamienie” A. Einstein

  3. ci ludzie sa nienormalni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *