Nowe zabezpieczenia logowania do kont Google przez SMS

zabezpieczenie kodem sms konta w google

Już niedługo logując się do Gmaila zostaniemy zapytani nie tylko o nasze hasło, ale także o kod, który SMS-em wyśle nam Google w momencie logowania. Firma powoli wprowadza dwuskładnikowe uwierzytelnienie we wszystkich swoich serwisach. Na czym polega dwuskładnikowe uwierzytelnienie?

Podczas logowania się do usług Google oprócz hasła, trzeba będzie podać dodatkowo specjalny kod. Powiadomienie otrzymamy każdorazowo podczas logowania na kilka sposobów: Google wyśle do nas SMS-a, dostaniemy wiadomość na skrzynkę e-mail, Google zadzwoni do nas, Kod odczytamy z aplikacji na telefon komórkowy.

Możemy wybrać, czy kod (oprócz hasła) będziemy wpisywali każdorazowo, czy zapamiętamy go na danej przeglądarce internetowej na 30 dni. Jak włączyć podwójne uwierzytelnienie?Usługę 2-step verification wybrani użytkownicy już mogą uruchomić wchodząc do ustawień konta i wybierając opcję Using 2-step verification.

kod weryfikacji konta w google

Ci z Was, którzy jeszcze nie mają dostępnej tej opcji muszą uzbroić się w odrobinę cierpliwości… Ci z Was, którym dwuskładnikowe uwierzytelnianie nie przypada do gustu wcale nie muszą go włączać. Plusy 2-składnikowego uwierzytelnienia. Dzięki zaawansowanemu, 2-składnikowemu uwierzytelnieniu, nawet jeśli zdarzy się tak, że nasze hasło wycieknie albo ktoś je nam wykradnie/podsłucha — to atakujący nic nie będzie w stanie zrobić, dopóki nie ukradnie nam także telefonu.

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish