Nowe wydanie GNOME 3 (wideo)

srodowisko graficzne gnome3

Nowe wydanie linuksowego środowiska graficznego GNOME niesie dla użytkowników ze wiele ciekawych rozwiązań. Twórcy projektu wyposażyli swoje dzieło w szereg przydatnych funkcji. Nowy pulpit przeniesie użytkownika na inny poziom obsługi, połączony z solidnym wyglądem i elegancją. Przede wszystkim uporządkowano bałagan i stworzono prosty w użyciu pulpit, który według autorów projektu jest najbardziej udanym środowiskiem w historii.

Nowy GNOME swoją estetykę i funkcjonalność, głównie zawdzięcza fajnemu motywowi graficznemu oraz miłym dla oka animacjom i odświeżoną czcionką. Zaktualizowany widok podglądu umożliwi w szybki sposób podejrzeć większość okienek aplikacji.

gnome 3 wyglad menu
Wygląd ikonek programów w GNOME3

Nie zapomniano też o ulepszeniu komunikacji - system użytkownik, która jest bardzo ważną częścią nowoczesnego pulpitu. Teraz użytkownik, może szybko uzyskać dostęp do większości oprogramowania dzięki klawiaturze. Uruchamiany odpowiednim klawiszem podgląd i wyszukujemy aplikację w systemie. Ustawienia zostały całkowicie przeprojektowane. Znalazło się w nich wiele nowych funkcji, takich jak możliwość użycia obrazów z serwisu Flickr jako tła pulpitu i wiele innych udogodnień.

Aby umożliwić jeszcze szybszą pracę, to wydanie GNOME bardzo intensywnie wykorzystuje skróty klawiszowe. Ponieważ zdaniem projektantów GNOME komunikacja jest bardzo ważna, a przejście do innego okna aby odpowiedzieć na błyskawiczną wiadomość zajmuje sporo czasu, w GNOME 3 wprowadzono możliwość odpowiadania bezpośrednio w powiadomieniu. Ponadto obszar powiadomień oraz panel GNOME niejako przesunięto z pierwszego planu w tło.

Te i szereg innych zmian w GNOME 3.0 mają na celu przede wszystkim zmniejszenie liczby czynników rozpraszających użytkownika. Nie tylko wygląd i zachowanie środowiska uległo zmianie.

W GNOME 3 pojawiła się też całkowicie nowa prezentacja ustawień kategorii systemowych. Przeprojektowano wygląd menedżera plików, a mechanizm tworzenia przestrzeni roboczych tak zwany multi pulpit został napisany od zera. Ponadto wprowadzono wiele zmian w samym kodzie Gnome. Zmiany mają na celu mocno przyśpieszyć działanie środowiska. Odpowiednio zoptymalizowany kod oprogramowania, idealnie sprawdzi się na komputerach i urządzeniach z nowoczesną architekturą sprzętową, jak również starszych wiekowych maszynach.

Pobierz najnowsze wydanie środowiska graficznego GNOME 3 https://www.gnome.org/gnome-3/

Obejrzyj wideo z prezentacją nowego środowiska graficznego GNOME.

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish