Chromebook Google już w czerwcu

Chromebook od Google

Firma Google nie stoi w miejscu i rzuca kolejne wyzwanie konkurencji. Koncern z Mountain View planuje wypuścić na rynek Chromebooki, komputery wyposażone w nowatorski systemem operacyjny Chrome. Nowy pomysł Google o tyle jest ciekawy, że oferuje użytkownikowi bardzo wygodne rozwiązania. Każdy posiadacz komputera z OS Chrome będzie mógł gromadzić swoje dane oraz aplikacje w sieci  - w tak zwanej chmurze.

Dodatkowym atutem Chromebooka jest jego szybki start i oszczędność energii - od momentu włączenia urządzenia system uruchomi się w 8 sekund, a bateria ma starczyć na całodniową pracę. W momencie zalogowania się na konto Google, użytkownik uzyska dostęp do przeglądarki Chrome i innych aplikacji.

Podobnie jak Apple, koncern z Mountain View zaoferuje też dodatkowe usługi, przygotowane przez partnerów, np. wydawców gazet. Pierwsze urządzenia wyprodukują Samsung i Acer, z wykorzystaniem procesorów Intela. Google nie tylko będzie sprzedawał, ale również wynajmował swoje komputery: firmom za 28, a szkołom za 20 dolarów miesięcznie. W zamian użytkownik będzie mógł liczyć na pomoc techniczną i naprawy.

Chromebooki trafią do sprzedaży w połowie czerwca w 7 krajach świata: Francji, Hiszpanii, Holandii, Niemczech, we Włoszech, USA oraz Wielkiej Brytanii. Cena ma nie przekroczyć 400 dolarów. Więcej informacji o Chromebook na oficjalnej stronie Google

 

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish