Pobierz nowy Windows 8

Dodane przez kair4 - śr., 09/14/2011 - 14:17

Po długich oczekiwaniach firma Microsoft zdecydowała się udostępnić do pobrania za darmo, swój najnowszy system operacyjny Windows 8 Developer Preview w wersji (testowej). Użytkowników Windows czeka zmiana dotychczasowych przyzwyczajeń. System będzie wyposażony w innowacyjny interface, oparty o Metro UI, który sprawi ,że praca na nowym pulpicie będzie jeszcze bardziej czytelna i przyjemna.

Programiści tworząc ósemkę ,pamiętali jednak o swoich klientach i pozostawili im wybór ustawień - z nowego na tradycyjny interfejs Aero. Warto też dodać ,że wszystkie aplikacje działające pod Windows 7  uruchomimy w Windows 8.

Interfejs Metro UI pozwala na całkowicie nową interakcję z programami.Użytkownik może dowolnie grupować kafelki i przełączać się pomiędzy nimi lub ukrywać je, za pomocą ekranu blokującego. W nowej 8 - ce, otrzymamy szybki dostęp do podstawowych funkcji np; reset systemu do ustawień fabrycznych, pełna  integracja z kontem Windows Live ID czy powiadomienia o nadchodzącej poczcie e-mail.

Windows 8 Developer Preview ma niewielkie wymagania sprzętowe. Do sprawnego działania potrzebuje o 30-40% mniej pamięci operacyjnej RAM niż Windows 7 . Twórcy systemu wykorzystali, uniwersalne języki programowania, co pozwali na korzystanie z aplikacji uruchomionych pod kontrolą komputerów z procesorami ARM oraz x86.

Najnowszy Windows 8 nie jest stabilnym wydaniem , lecz testowym , więc mogą pojawić się błędy.Nowego systemu nie da się zaktualizować z W 7 , jeśli chcemy pobawić się i po testować najnowszy Windows 8 musimy dokonać czystej instalacji systemu .

Wymagania sprzętowe do instalacji W 8

  • Procesor 1 GHz -  64 bit lub 32( x86)
  • 1 GB pamięci RAM dla komputerów z proc 32( x86) i  2 Giga dla 64 bit
  • Pojemność dysku 16 GB dla komputerów z proc 32( x86) oraz 20 dla 64 bit
  • Karta graficzna obsługująca DirectX 9 lub WDDM 1.0
  • Obsługa mikrofonu i kamery

Pobierz  wersję testową Windows 8 Developer Preview

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish