Zmarł Steve Jobs twórca iPoda i iPhone’a

Jak poinformowała we wczorajszym oświadczeniu firma Apple – Steve Jobs zmarł wczoraj w Kalifornii, przegrywając walkę z chorobą raka trzustki, przeżył 56 lat. Steve Jobs był współzałożycielem firmy komputerowej Apple. Należał do jednych z ważniejszych postaci rynku komputerowego, był twórcą m.in. iPoda oraz iPhone’a.

apple.com – Jego geniusz, pasja i energia dały początek niezliczonym pomysłom, które wzbogacają nasze życie i czynią je lepszym.

Jobs firmę Apple założył w 1976 roku. W 1985 został z firmy wyrzucony przez ówczesnego CEO, Johna Sculley.Gdy Jobs wrócił do Apple pod koniec 1996 roku, kurs akcji koncernu wynosił 5,88 dolara. Gdy pod koniec sierpnia odszedł z firmy, wynosił już 376,18. Kurs zamknięcia w dniu jego śmierci, choć przed jej ogłoszeniem, sięgnął 378,25 dol. Nikt nie wie, jak zareagują udziałowcy na wieść o śmierci twórcy potęgi firmy.

Bill Gates, twórca konkurencyjnego Microsoft, na wieść o śmierci Jobsa stwierdził, że możliwość pracy z nim była honorem, a to, co zrobił, będzie miało wpływ na wiele pokoleń do przodu.

źródło: sfora.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *