Ataki DDoS na polskie serwery rządowe za ACTA

anonymus polska

Grupa Anonumous wypowiedziała internetową wojnę polskiemu rządowi i zaatakowała serwery w akcie zemsty za plany podpisania porozumienia ACTA przez polskich dyplomatów. Zmasowany atak DDoS anonimowych, skutecznie spowodował unieruchomienie większości najważniejszych serwisów państwowych.

Od jakiegoś czasu nie działają strony m.in. Kancelarii Premiera, Ministerstwa Kultury, Prezydenta RP i Sejmu RP.

Hackerzy do przeprowadzenia akcji użyli orbitalnego działa jonowego (LOIC). Do protestu przyłączyć się może każdy, kto ma internet i przeglądarkę.

Wystarczy tylko wejść na stronę anonymouswiki.forumotion.com i utworzyć konto, najlepiej przez proxy, używając haseł #TANGODOWN, #OpMegaupload.

Po udanym ataku, grupa Anonymous zamieściła na Twitterze wpis - TANGO DOWN - sejm.gov.pl. Według Magdaleny Krzymowskiej dyrektor biura prasowego sejmu. Nieczynne strony są powodem usterki technicznej, a nie jak podają niektóre media atakiem Anonimowych.

Zapytana wprost przez dziennikarzy, czy na pewno nie jest to atak hackerów? Pani dyrektor nie potrafiła na pytanie odpowiedzieć. Strony nie działają od godziny 21:00. Ciekawe ile czasu potrwa żeby specjaliści uporali się z problemem i usunęli niewygodną (usterkę).

To nie koniec akcji protestacyjnej. Następne w kolejce do ataku są największe polskie serwisy Onet.pl, Wykop.pl, Gazeta.pl, TVN 24.pl i Interia.pl. Oskarżane przez grupę Anonumous o manipulację informacjami.

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish