Najlepsze darmowe programy antywirusowe

darmowe programy antywirusowe

Jest to darmowy zestaw narzędzi i programów antywirusowych z przeznaczeniem do zastosowań domowych. Aplikacje służą do zabezpieczenia i usuwania z komputerów wirusów takich jak: malware, trojany, spyware, adware, riskware, rootkit, dialery i backdoor. Wszystkie programy bardzo dobrze chronią przed szpiegowaniem czy kradzieżą danych.

Bezpłatne edycje programów antywirusowych, są często reklamą lub zachętą do zakupu płatnych wersji, poszerzonych o dodatkowe funkcje. Taka forma promocji jest przeważnie kierowana do firm lub osób, które bardziej potrzebują zabezpieczyć swoje dane.

Darmowe wersje mają podobną skuteczność ochrony przed złośliwym oprogramowaniem co ich płatne odpowiedniki. Różnią się licencją, warunkami użytkowania czy ograniczeniem usług. Poniżej przedstawiamy kilka najlepszych aktualnych antywirusów, które można pobrać ze stron producentów bez żadnych opłat.

avast Free Antivirus

avast Free Antivirus

Program występował kiedyś pod nazwą avast! Home Edition, wśród użytkowników cieszy się ogromną popularnością. Jest lekki dla systemu i skutecznie chroni komputer przed złośliwym oprogramowaniem takim jak; trojany, dialery, malware, spyware. Aplikacja doskonale zabezpiecza przed wirusami podczas codziennej pracy.

Jego najważniejsze funkcje to: ochrona poczty, automatyczna aktualizacja baz wirusów, ochrona w czasie rzeczywistym, skanowanie komputera i pamięci przed uruchomieniem systemu operacyjnego, ochrona podczas surfowania w internecie. Avasta użytkownicy pobrali  188 681 995 razy, co świadczy o jego popularności.

Pobierz Avast: avast.com/pl

AVG Anti-Virus Free Edition

AVG Anti-Virus Free Edition

Aplikacja jest świetnym rozwiązaniem dla osób korzystających z domowego komputera i serwisów społecznościowych. Jest lekki i nie obciąża systemu. Główną zaletą programu to skuteczna ochrona komputera przed wszelkiego rodzaju szkodliwym oprogramowaniem.

AVG chroni przed najbardziej powszechnymi wirusami takimi jak: konie trojańskie, spyware, dialery, malware czy backdoory.Dodatkowo program ma wbudowany skaner anty rootkit, który pozwala usuwać z systemu niebezpieczne infekcje nie wykryte podczas podstawowego skanowania. AVG Anti-Virus polecany jest przez większość specjalistycznych serwisów internetowych.

Pobierz AVG: avg.com

Avira Free Antivirus

Avira-Free

Bardzo dobry program antywirusowy do użytku domowego. Doskonale i skutecznie chroni komputer przed wszelkimi najbardziej groźnymi wirusami. Wśród użytkowników potocznie nazywany jest "parasolką ".

Aplikacja charakteryzuje się ładnym interfejsem, jest lekki dla systemu, często aktualizuje bazy wirusów i dokładnie skanuje zasoby komputera. Potrafi wyłapywać takie zagrożenia jak konie trojańskie, różne oprogramowanie szpiegowskie czy szkodliwe robaki. W ostatnim czasie producenci wyposażyli Avira Free Antivirus w moduł monitorowania niebezpiecznych linków, który przydatny jest podczas przeglądania stron internetowych. Program cieszy się dużą popularnością.

Pobierz Avira : avira.com

Comodo Antivirus Free Version

Comodo Antivirus Free

Jako jeden z nielicznych programów antywirusowych można go używać nie tylko w domu, ale i w biurze. Comodo Antivirus Free jest całkowicie bezpłatny. Aplikacja doskonale wykrywa i blokuje wszystkie groźne niepożądane robaki czy wirusy. Po skanowaniu, wrzuca podejrzane pliki do kwarantanny i usuwa je z komputera. Program wykrywa trojany, spyware, adware i inne złe szkodliwe kody.

Pobierz Comodo: antivirus.comodo.com

Microsoft Security Essentials

Microsoft Security Essentials

Po ostatniej aktualizacji programu obecnie należy do jednych z lepszych bezpłatnych narzędzi zabezpieczania systemu Windows przed różnego rodzaju złośliwym oprogramowaniem. Microsoft Security Essentials doskonale sobie radzi i usuwa z komputera takie wirusy jak: rootkity, trojany czy spyware. Program służy jako dodatkowa ochrona danych w naszym komputerze.

Pobierz Microsoft Security Essentials: microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=5201

PC Tools AntiVirus Free Edition

PCTools AntiVirus Free Edition

Bardzo dobry i ceniony przez użytkowników darmowy program antywirusowy przeznaczony do ochrony komputera przed wirusami oraz innymi zagrożeniami pochodzącymi z Internetu. Ochroni nasz system przed takimi infekcjami jak; konie trojańskie, robaki i spyware. Aplikacja ma wbudowany mechanizm ochrony komputera w czasie rzeczywistym, dobrze skanuje komputer, a wykryte podejrzane pliki przenosi do kwarantanny lub usuwa na stałe z systemu.

Ad-Aware Free Internet Security

Ad Aware Free Internet Security

Znakomity darmowy program antywirusowy Lavasoft, znanego producenta oprogramowania od ochrony i zabezpieczeń komputerów. Aplikacja chroni w czasie rzeczywistym przed róznego rodzaju wirusami, hijackers, koniami trojańskimi, spyware, rootkit czy keyloger. Dodatkowym atutem Ad-Aware Free Internet Security jest dokładny skan i częsta aktualizacja baz wirusów , co jeszcze bardziej zabezpiecza naszą maszynę przed infekcją systemu operacyjnego.Przy pomocy tego narzędzia usuniesz większość szkodliwych wirusów w komputerze.

Pobierz Ad-Aware Free Internet Security: adaware.com/pl

Spybot Search & Destroy

Spybot Search Destroy

Rewelacyjne darmowe narzędzie za pomocą ,którego wyszukasz i usuniesz z komputera szkodliwe komponenty szpiegujące takie jak: robaki, spyware, dialery, keyloggery. Program może działać jako dodatkowe zabezpieczenie systemu, zawiera dużą bazę wirusów i często aktualizuje się dzięki czemu jest skuteczniejszy w ich usuwaniu. Aplikacja umożliwia archiwizację dokonanych zmian. Jeśli zdarzy się, że przez pomyłkę usuniemy dobry komponent, będziemy mogli go w łatwy sposób przywrócić. Program jest bardzo pomocny i świetnie oczyszcza zainfekowany komputer ze złośliwego oprogramowania. Już nie jednemu użytkownikowi pomógł przez co jest tak ceniony.

Pobierz SS&D: safer-networking.org

ClamAV (Clam AntiVirus)

ClamAV

Jest chyba jedynym bezpłatnym programem antywirusowym udostępnianym na licencji GPL. Twórcy ClamAV wcześniej opracowali go tylko dla systemu Linux, lecz w miarę upływu czasu powstała też wersja dla użytkowników Windows. Po kilku latach niepowodzeń i ciężkiej pracy programistów, program zyskuje coraz to większe zaufanie, a jego popularność ciągle wzrasta.

Największym atutem ClamAV, jest bardzo dobra ochrona komputera przed zagrożeniami rozpowszechnianymi za pośrednictwem poczty elektronicznej. Po za tym aplikacja umożliwia skanowanie wiadomości e-mail z poziomu serwera pocztowego.

Używa do tego wielowątkowego demona, który obsługuje skanowanie w trybie on-access. Ma wbudowany doskonały i skuteczny w wykrywalności złośliwego oprogramowania skaner z linii poleceń. Posiada moduł automatycznych aktualizacji bazy wirusów.

Pobierz ClamAV: clamav.net

ZenOK

ZenOK

Program jest stosunkowo młody na rynku, a już zdobywa coraz to większą rzeszę użytkowników. Aplikacja jest lekka i działa na komputerach z niewygórowanymi zasobami systemowymi.

ZenOK zapewnia kompleksową ochronę komputera podczas codziennej pracy, przeglądania stron w Internecie czy wykonywania finansowych operacji bankowych. Jest całkowicie darmowy.

Kilka świetnych i bardzo dobrych darmowych programów antywirusowych zabezpieczające system Windows przed wirusami i atakami hakerów.

  • Outpost Security Suite FREE,
  • SecureIT Free Edition,
  • Comodo Internet Security Premium,
  • ZoneAlarm FREE FIREWALL
  • Avg Free AntiVirus
  • Panda Free Antivirus
  • Avira Free Antivirus
  • Bitdefender Antivirus Free Edition
  • 360 Total Security

Comments

Wszystkie te programy to jeden wielki syf.

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish