Google kupi od internautów ich historię wyszukiwań

Firma Google chce usprawnić działanie swojej wyszukiwarki i proponuję wszystkim użytkownikom żeby sprzedawali swoje wyniki wyszukiwań z historii przeglądarki. Nowy projekt internetowego giganta nosi nazwę Screenwise i ma pomóc odfiltrować z indeksu nieciekawe linki do stron oraz usunąć spam. W zamian za udostępnienie historii, Google oferuje trzy bony upominkowe na zakupy w serwisie Amazon.com. Każda karta upominkowa ma wartość 25 USD.

Screenwise

W projekcie Screenwise może uczestniczyć każdy Internauta, który ma ukończone 13 lat. Warunki umowy i współpracy z Google nie są wygórowane, wystarczy wejść na stronę projektu oraz założyć tam konto. Gdy dokonamy rejestracji, zostaniemy poproszeni o instalację przeglądarki Chrome za pośrednictwem , której będziemy magazynować dane i wysyłać je do Google. Każdy kto zdecyduje się na długoterminową współpracę ( minimum rok czasu ) otrzyma jednorazowo super bonus w wysokości aż 100 dolarów amerykańskich. Kolejne wypłaty za następny miesiąc , będą bez zmian tzn.  20 USD .

Przystąpienie do tego kuszącego projektu jest całkowicie dobrowolne i w każdym momencie można się z niego wycofać nie ponosząc żadnych konsekwencji finansowych czy prawnych. Koncern oświadcza ,że kupując historię przeglądania od użytkowników, chce w ten sposób sprawdzić, w jaki sposób zwyczajni ludzie korzystają z internetu. Takie działanie ma firmy ma ulepszyć pracę serwisów i produktów Google oraz spowoduje to, że Internauta otrzyma trafniejsze wyniki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *