Startpage - Wyszukiwarka stron internetowych, która nie szpieguje użytkownika

anonimowa wyszukiwarka Startpage

Ostatnio głośno się zrobiło w internecie o inwigilacji i szpiegowaniu użytkowników przez największe wyszukiwarki na świecie. Obecnie nie jest już wielką tajemnicą, że taki proceder ma miejsce. Do niebywałego zdarzenia doszło sierpniu 2006 roku, gdy społeczność internautów przeżyła wstrząs. Firma AOL niechcący opublikowała zagregowane dane wyników wyszukiwań, przeprowadzonych przez 650 tysięcy internautów. Były to dane tylko z okresu 3 miesięcy. Wszystkie szczegóły zapytań trafiły do bazy danych ogólnie dostępnej w sieci. Co ciekawe w/w baza do dziś jest dostępna.

Idą czasy permanentnej inwigilacji i szpiegowania

To nie jest tylko jeden dowód na szpiegowanie przez wielkich baronów sieci. Większość znanych potężnych korporacyjnych wyszukiwarek, tworzy największą w historii bazę informacji o charakterze osobowym. Niestety wszystkie zebrane dane mogą któregoś dnia bardzo łatwo wpaść w niepowołane ręce.

Za inwigilację i naruszenia prywatności, oskarża się wielkie korporacje jak Google, Yahoo, Facebook i Microsoft. Firmom tym zarzuca się kontrolę i permanentne szpiegowanie wszystkiego co robimy w Internecie. Pewnie ciekawi was, dlaczego jakiegoś gościa z Google czy Yahoo interesuje jakie hasła i słowa kluczowe wpisujmy w wyszukiwarkę. Albo jaki tekst napisaliśmy do znajomego w mailu lub co publikujemy na portalu społecznościowym? Odpowiedz jest prosta: reklama, pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze.

Inteligentna kontrola nad ludźmi

Inteligentne programy (roboty sieciowe) pobierają najważniejsze informacje o naszych kontaktach, upodobaniach i niczego nie świadomi, odwiedzamy na jakąś witrynę, która wyświetla np. jednostki reklamowe i mamy z automatu dopasowane reklamy do naszych upodobań. Podobnie to działa w darmowych skrzynkach pocztowych, które oferują często niechciane dodatki w połączonych pakietach. Mechanizm szpiegowania działa i sprawdza się doskonale. Obecnie niektóre korporacje używają sztucznej inteligencji, a wszystko po to żeby jeszcze lepiej móc szpiegować i zbierać dane.

Na rynku pojawił się nowy kąsek - telefonia internetowa.

Dziś każdy kto korzysta ze smartfona, iPada lub innych mobilnych urządzeń, coraz częściej pada ofiarą inwigilacji. Potężne korporacje stały się do tego stopnia bezczelne, że otwarcie informują użytkowników zbieraniu danych z danego aparatu. Dla tych firm dane są cennym towarem, który prędzej czy później zamienią w gotówkę.

Żeby zadbać o bezpieczeństwo powstała ogólnodostępna darmowa wyszukiwarka internetowa Startpage. Twórcy przeglądarki, podczas przeglądania sieci gwarantują pełną anonimowość.

Działa to tak - Wszystkie wyniki wyszukiwania stron internetowych przez użytkownika X, są generowane przez Google z zachowaniem pełnej prywatności. Zapytania są przesyłane anonimowo do Google po usunięciu wszystkich informacji umożliwiających zidentyfikowanie użytkownika. Następnie wyniki są pobrane do Startpage i przekazane z zachowaniem całkowitej prywatności.

Twórcy Startpage wydali takie oto oświadczenie:

Nie zapisujemy adresów IP, nie prowadzimy dziennika odwiedzin i nie umieszczamy śledzących plików cookie w wyszukiwarkach. Pod względem ochrony anonimowości wyszukiwarka Startpage stosuje najbardziej rygorystyczne rozwiązania, jakie można spotkać w Internecie. Dzięki wyjątkowej polityce prywatności i starannie zaprojektowanym rozwiązaniom zapewniamy skuteczne wyszukiwanie bez ujawniania tożsamości użytkownika.

Oto niektóre spośród najważniejszych cech wyszukiwarki Startpage :

Bezpłatne przeglądanie Internetu za pośrednictwem serwera proxy.
Uznanie ekspertów ds. prywatności z całego świata.
Firma z dwunastoletnią historią.
Certyfikaty przyznane przez niezależne podmioty.

Zakaz zapisywania adresów IP.
Zakaz zapisywania zapytań.
Zakaz stosowania plików cookie do śledzenia lub ustalania tożsamości.
Dostęp do wydajnego szyfrowania SSL.

Przeglądaj bezpiecznie zasoby sieci --->Oficjalna strona Startpage

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish