Wielki robak z islandzkiego jeziora Lagarfljót – video

wielki robal z jeziora Lagarfljót na IslandiiW Islandzkim jeziorze Lagarfljót pojawił się dziwnie wyglądający stwór nazywany przez miejscowych „wielkim robakiem – Lagarfljótsormur”. Wśród mieszkańców wschodniej części wyspy , krąży prastara legenda ,że pojawienie się tego wielkiego robaka w jeziorze , jest początkiem nadejścia czegoś niedobrego. Niesamowitego farta miał przypadkowy kamerzysta , który zauważywszy potwora szybko schwycił za kamerę i uwiecznił go na wideo. Zarejestrowane nagranie na którym widać  jak płynie robal, operator wysłał do stacji telewizyjnej.

Islandczycy obawiają się ,że to zły znak i według ich wierzeń, świat może ogarnąć jakaś katastrofa , ponieważ zawsze jak się ukazywał Lagarfljótsormur coś strasznego wydarzało się na wyspie. Jak wiemy Islandia słynie z ogromnych wulkanów i mityczne zwierzę może być zwiastunem wybuchu , któregoś z nich.

Film przypadkowego operatora obejrzeli naukowcy, według badaczy na nagraniu widać nie potwora ,a kawałek foli, która po części została napełniona przez wodę jeziora i pchana była przez wiatr oraz prądy, co dało złudzenie optyczne , jakby płynął żywy potwór wyglądem przypominając legendarnego wielkiego robaka.Jednak to nie przekonało społeczności, jedni uważają to stworzenie za prawdziwe, inni twierdzą, że to tylko wytwór wyobraźni. Gdy zaobserwowano go po raz pierwszy 1345 roku, odtąd wśród Islandczyków trwa zażarta dyskusja i spory.

W 1963 r. zobaczył go szef islandzkiej służby leśnej, w 1998 roku , zobaczyli go przechodzący nad brzegiem uczniowie z miejscowej szkoły i nauczyciel. Jednak najdotkliwiej obecność tajemniczego stworzenia odczuli w 1983 roku pracownicy techniczni, którzy przeciągali przez jezioro kabel telefoniczny. Widzieli na własne oczy go wówczas kilka razy. A gdy już wykonali swoją pracę i położyli kabel, okazało się, że nie działa. Robotnicy wyciągnęli kabel z wody i okazało się, że jest uszkodzony aż w 22 miejscach. Do dzisiaj są przekonani, że to sprawka Lagarfljótsormura.

Dodaj komentarz