Zmiany klimatu – Ziemię czeka nowa epoka lodowcowa

Według wyliczeń naukowców z Rosyjskiej Akademii Nauk, już za kilkanaście lat na Ziemi może nastąpić kolejna epoka lodowcowa. Pierwsze oznaki nadciągającego ochłodzenia zaobserwujemy w 2014 roku, będzie to początek długotrwałego 200 letniego kolejnego okresu zlodowacenia świata. Pierwsze poważne podmuchy zimna odczujemy już w 2014 roku, szczytowa faza epoki lodowcowej ma przypaść w połowie naszego wieku na lata 2055 – 2060. Rosyjscy uczeni stawiając diagnozę, przeanalizowali kilka kluczowych faktów jakie miały miejsce na naszej planecie podczas wcześniejszych zlodowaceń.

Studiując stare kroniki spisywane przez ówczesnych obserwatorów i meteorologów, wzięli pod uwagę takie czynniki jak; wzmożona aktywność Słońca, zmiany klimatu, średnie temperatury jakie w tych latach występowały. Porównanie tych danych z klimatem jaki obecnie panuje na Ziemi, nie wróży nam nic dobrego. Z obserwacji pogody na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat, okres zlodowacenia już dawno się zaczął.

Zmiany klimatu i epoka lodowcowaKlimatolodzy twierdzą ,że od połowy lat 90 jesteśmy świadkami częstego występowania dziwnych anomalii pogodowych. Ostatnio zaobserwować można, padający śnieg w Afryce, silne niszczycielskie wiatry, potężne huragany, silne burze z tornadami, a nawet ulewne deszcze w miejscach, gdzie nigdy, lub prawie wcale deszcz nie padał od dziesiątek lat. Mieszkańców Ziemi w najbliższym stuleciu czeka nie tylko kolejna próba walki z zimnem, lecz będziemy musieli, zmagać się z wieloma klęskami żywiołowymi, nieurodzajem, nagłymi powodziami i dokuczliwymi chorobami. Prawie w każdym odnotowanym  przypadku, do którego dochodziło do zlodowacenia, takie zmiany były poprzedzone dramatycznymi faktami. Na początku dochodziło do oziębienia się planety, co w dalszej części prowadziło do wielkiego głodu, chorób i masowych wybuchów epidemii. Szczęśliwcy, którzy przeżyją, będą zmuszeni do  migracji i długiej wędrówki w poszukiwaniu lepszego, cieplejszego miejsca na ziemi. Póki co zostało nam jeszcze trochę czasu, więc korzystajmy śmiało z dobrej pogody i dobrodziejstw natury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *