W Irkucku spadł z kosmosu niezidentyfikowany obiekt

W rosyjskim obwodzie irkuckim wybuchła panika na wieści o pojawieniu się na niebie tajemniczego niezidentyfikowanego obiektu, który przyleciał z kosmosu i nagle zniknął jak kamfora w syberyjskiej  puszczy. Rosyjscy badacze z Państwowego Instytutu Astronomicznego w Irkucku odebrali od miejscowej ludności doniesienia o pojawieniu się na niebie dziwnie wyglądającego obiektu przypominającego UFO.

Według obserwatorów zjawiska , obiekt ten rozświetlała jasna poświata , któremu podczas lotu towarzyszył głośny świst , po czym usłyszeli  eksplozję i obiekt zniknął. Jak twierdzili naoczni świadkowie zdarzenia ,tajemniczy obiekt lecący z kosmosu spadł gdzieś na ziemię. Zaniepokojone rosyjskie władze wysłały w rejon miejscowości Witim specjalne grupy operacyjne , aby odszukały niezidentyfikowany obiekt. Według lokalnego dziennika na ziemię mógł spaść meteoryt lub fragment satelity telekomunikacyjnego .

Natomiast jeśli na syberyjską ziemię upadł meteoryt, to jest mało prawdopodobne, aby grupie poszukiwawczej udało się odnaleźć jego ślady. Takie obiekty ulegają zazwyczaj całkowitemu unicestwieniu podczas upadku. Spalają się w atmosferze i rozpadają się na drobne fragmenty przy uderzeniu o ziemię. Obecnie rozpatrywane są dwie wersje tajemniczego zdarzenia – upadek meteorytu lub upadek fragmentu satelity. Prawdopodobieństwo katastrofy samolotu jest całkowicie wykluczone, ponieważ nie ma danych o zaginięciu statków powietrznych, a loty nad tym terytorium nie odbywały się w tym czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *