Water Discus – Podwodny hotel w Dubaju

Dodane przez kair4 - pt., 05/11/2012 - 10:25
podwodny hotel Water Discus

Głównym pomysłodawcą i projektantem podwodnego hotelu jest polska firma z Gdyni "Deep Ocean Technology". Budowla w jest kształcie dwóch kosmicznych dysków i ma powstać środowisku wodnym Zatoki Perskiej. Według  konstruktorów tej futurystycznej architektury, będzie budowlą o wysoce zaawansowanej technologii.

Będzie nie tylko piękny i funkcjonalny, ale też wyposażony w najnowsze osiągnięcia techniki z lotniskiem dla helikopterów włącznie. Twórcy dubajskiego hotelu zapewniają, że ich konstrukcja jest całkowicie bezpieczna i odporna na różne żywioły takie jak: sztormy, wiatry, trzęsienia ziemi, a nawet wysokie fale tsunami. Goście otrzymają pełny komfort wypoczynku, będą mogli podziwiać bezpośrednio ze swoich pokoi cudowne widoki zwierząt morskich oraz ekscytować się zapierającą w piersiach kolorystyką rafy koralowej. Rafa zostanie specjalnie utworzona na dnie wokół całego kompleksu.

Jednak to nie koniec atrakcji jakie czekają na amatorów podmorskich przygód. W kompleksie wypoczynkowym Water Discus będzie funkcjonowało też centrum nurkowe, gdzie na śmiałków będą czekać wspaniałe przygody, które zapewnią dodatkowe wrażenia. Zwiedzanie głębin Zatoki Perskiej urozmaicą kolorowe ryby, ukwiały, skały, wraki zatopionych statków oraz rozświetlona słońcem cudowna rafa koralowa. Jak twierdzą architekci, tego typu kompleksy hotelowe mogą powstać w dowolnej części świata.

Każdy zamówiony projekt będzie indywidualnie dostosowany do użytkowników i warunków naturalnych, takich jak kształt nabrzeża czy głębokość wody. Elastyczna i kompaktowa rozbudowa modułów mieszkalnych, pozwala dowolnie zespalać je ze sobą tworząc jedną całość. Z wielu pojedynczych dysków można wybudować duży zespół hotelowy. Powierzchnia minimalna wynosi 2000 m2 i można ją powiększyć o dodatkowe moduły od 1000-1500 m2.

Obejrzyj galerię fotografii z projektem podwodnego hotelu Water Discus

projekt hotelu podwodnego

pokój w hoteluhotel podwodny i rafa koralowa

wizualizacja hotelu w DubajuWater Discus wizualizacja hotelu

Źródło: Deep Ocean Technology

kategoria
Polish