Film o Mahomecie – Innocence of Muslims „Niewinność muzułmanów”

Obraz wstrząsnął całym światem muzułmańskim i wywołał ogromną falę protestów, które zakończyły się atakami terrorystycznymi na placówki dyplomatyczne USA. Do ataków doszło w Egipcie i Libii, ucierpiało w nich wiele niewinnych osób, a w Benghazi zginął ambasador USA.

Autorem i reżyserem filmu pt. „Innocence of Muslims” – „Niewinność muzułmanów” jest mieszkający w Kalifornii 56-letni żyd Sam Bacile. Twórca wierzy, że jego dzieło pomoże Izraelowi, odsłaniając przed światem wady islamu.  Sam Bacile mówi, że Islam to rak i Koniec i kropka

Jego dzieło kosztowało ponad 5 milionów USD. Produkcja filmu od początku była sfinansowana przez stu żydowskich sponsorów i miała na celu ośmieszyć wyznawców wiary Mahometa. W filmie Prorok przedstawiony jest jako kobieciarz i kłamca, który aprobował molestowanie seksualne dzieci.

Obraz został wyświetlony w Hollywood przy prawie pustej sali , jednak szkalujący film dotarł do muzułmańskich wiernych i stał się powodem zamieszek oraz agresji na placówki dyplomatyczne Stanów Zjednoczonych. Obecnie twórca filmu ukrywa się i zerwał wszelki kontakt z mediami. Po emisji filmu, żydowskiemu reżyserowi grozi poważne niebezpieczeństwo ze strony muzułmańskich fanatyków religijnych.

Fragment dostępnego filmu na serwisie Youtube

6 Comments:

  1. Mam mieszane uczucia po obejrzeniu tych fragmentów „filmu”. To nie jest film, to jest parodia. Nie wolno obrażać Bogów i religii, nawet jeśli nie jest to TWOJA wiara czy wyznanie, ale zachowanie muzułmanów tych, którzy dokonali mordu na niewinnych w ambasadzie właśnie przybliża ich do obrazu tej parodii. Z punktu widzenia obserwatorów innych wyznań, spojrzenie okiem osoby postronnej daje powód do zastanowienia się czym naprawdę jest taka „dzika wiara”. Ci ludzie zachowali się tak jak by chcieli pokazać „Tak, to my muzułmanie… teraz was pozabijamy w imię…” Czyje imię? Mahomet nie był brutalnym mordercą jak jego wyznawcy. Dzicz, która wygląda na nieokrzesanych, nieoczytanych, nie wychylających nosa poza swoją bramę dzikusów gorszych od kanibali, którzy zabijają aby zjeść a nie zrobić sobie przyjemność.
    Poza tym jak by głębiej się nad tym zastanowić to odnosi się wrażenie, że film został nakręcony właśnie po to, aby naród muzułmański ruszył na wojnę z „niewiernymi”. Przez chwilę jak to coś oglądałam, przeszło mi myśl że to nakręcili sami zainteresowani w celu wywołania burzy. Bo w końcu w jaki sposób najlepiej zmotywować swoich jak nie pokazać im za co mają naszych Bogów?

  2. Muzułmanie są strasznie zakompleksieni i stąd ta agresja. Normalni racjonalni ludzie tak by się nie zachowywali. Mają kompleks niższości względem całego świata bo od wieków stoją w miejscu i nic światu nie dają (poza ropą ;] ) a ich religia jest przyczyną tego i rozwiązaniem.

  3. Tylko fanatyk religijny tak reaguje. Reakcja muzulmanow na film jest potwierdzeniem, ze to ludzie opetani, agresywni i ograniczeni. Chyba wogole kazda religia doprowadza ludzi do obledu, kiedy epatuje sie nia wszedzie. Wszystko ma swoj umiar, wiara tez.

  4. Włodzimierz Jezierski

    Ludzie opanujcie się, strach przed muzułmanami miesza wam w umysłach. Nie można się dawać zastraszać. Hitlera też się bali i ulegali i co z tego wynikło. Nie mam obaw więc podpisuję się imieniem i nazwiskiem. Różne filmy są nakręcane i publikowane lecz to nie jest powód do zabijania ludzi i nie najlepiej świadczy to o tej religii. Sami muzułmanie powinni utemperować swoich współwyznawców i dopiero wtedy dyskutować o swojej religii. Jak na razie dla mnie stawiają się oni poza nawiasem społeczeństwa i nie powinni mieć żadnych praw.

  5. Przez tych żydów i ich pomysły znów będzie jakaś wojna światowa , co za naród , czy oni myślą że są panami świata i wszystko im można ?

  6. Nie wierze , taka głupota kogoś zbulwersowała???

Dodaj komentarz