Nowy system Windows 9 nie wyszedł, ale koncepcja została

Dodane przez kair4 - czw., 09/13/2012 - 23:35
system windows 9

Microsoft ledwo zakończył pracę nad Windowsem 8 i już poinformował o rozpoczęciu pracy nad kolejnym systemem operacyjnym o nazwie kodowej Windows 9. Nowy OS z Redmond będzie bazował na mikro jądrze ze znaną kompilacją build 9422.

Takie działanie ma zapewnić ciągłość platformy systemowej oraz powiązanych z nią aplikacji. Obecnie już trwają pierwsze implementacje kodów w systemie.

Windows 9 tworzony jest w popularnych lekkich językach programowania m.in. C# jak również Sing#, a mechanizmy z niższych poziomów są pisane w klasycznym C++ oraz Asemblerze.

wyglad windowsa 9

Microsoft chwali się, że nowy system będzie pozbawiony błędów oraz poprawi się jego szybkość działania, co powinno zadowolić użytkowników.

Ponadto w nowym Windows 9 porzucono używanie sprzętowych systemów ochrony komputera, m.in. takich jak oddzielne przestrzenie adresowe czy poziomy ochrony procesora.

foldery w windows 9

Opracowano w zamian inną lepszą ochronę programową zabezpieczeń procesora i systemu o nazwie SIP - "Software-Isolated Processes".

Inżynierom udało się to osiągnąć, dzięki kompilacji kodu programów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i zarządzanie systemem.

Zabieg pozwoli, że Windows 9 będzie w stanie sam zweryfikować poprawność kompilacji podczas uruchamiania się aplikacji.

polaczenie sieciowe w windows9

Nieoficjalnie wiadomo, że wersja finalna nowego dziecka giganta z Redmond, ma ukazać się w wakacje 2015 roku.

Zanim jednak to nastąpi wcześniej pojawią się aż 3 wersje alfa. Pierwszej bety systemu Windows 9 możemy spodziewać się już styczniu 2013 roku.

No to czekamy z utęsknieniem na pierwsze wydanie Release Candidate.

Zobacz film koncepcji wyglądu nowego Windows 9

 

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish