Nowy system Windows 9

Microsoft ledwo zakończył pracę nad Windowsem 8 i już poinformował o rozpoczęciu pracy nad kolejnym systemem operacyjnym o nazwie kodowej Windows 9. Nowy OS z Redmond będzie bazował na mikro jądrze ze znaną kompilacją build 9422. Takie działanie ma zapewnić ciągłość platformy systemowej i powiązanych z nią aplikacji – obecnie już trwają pierwsze implementacje.windows 9Windows 9 tworzony jest w popularnych znanych i lekkich językach programowania takich jak : C# , Sing#, a mechanizmy z niższych poziomów są pisane w  C++ oraz Asemblerze .

wyglad windowsa 9Microsoft chwali się, że nowy system będzie pozbawiony błędów oraz poprawi się jego szybkość działania, co powinno zadowolić użytkowników. Ponadto w nowym Windows 9 porzucono używanie sprzętowych systemów ochrony komputera – takich jak oddzielne przestrzenie adresowe czy poziomy ochrony procesora.

foldery w windows 9

Opracowano w zamian inną lepszą ochronę programową zabezpieczeń procesora i systemu o nazwie SIP – „Software-Isolated Processes”. Inżynierom udało się to osiągnąć, po przez kompilację kodu programów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo zarządzania systemem. Dzięki takiemu działaniu Windows 9 będzie w stanie sam zweryfikować poprawność takiej kompilacji podczas uruchamiania się aplikacji.

polaczenie sieciowe w windows9Nieoficjalnie wiadomo, że wersja finalna nowego dziecka giganta z Redmond, ma ukazać się w wakacje 2015 roku. Zanim jednak to nastąpi wcześniej ukażą się aż 3 wersje alfa. Pierwszej bety systemu Windows 9 możemy spodziewać się już styczniu 2013 roku. No to czekamy z utęsknieniem na pierwsze wydanie Release Candidate.

Zobacz film jak może wyglądać nowy Windows 9

3 Comments:

  1. Programy pisane w języku C# są kilkanaście razy wolniejsze od pisanych w C++. Ma to swoje zalety, lecz wymaga użycia więcej pamięci i cykli procesora. Nie będzie to system dla starszych komputerów. W urządzeniach przenośnych będziemy mieli do czynienia z większym zapotrzebowaniem na energie elektryczną, co pociąga zużycie baterii szybciej.

  2. Przypominam Autorowi, że siedziba Microsoft znajduje się w Redmond, nie zaś w Richmond, jak napisał Autor. Pozdrawiam.

    • Oczywiście masz 100% racji Microsoft ma siedzibę w Redmond nie Richmond – błąd w publikacji został poprawiony.

      Serdecznie dziękujemy za wskazanie w/w błędu i pozdrawiamy. Ekipa FiS 🙂 .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *