Nowy Android 4.2

nowy android 4.2

Oficjalna finalna wersja systemu operacyjnego Android 4.2 przeznaczonego dla urządzeń mobilnych ma pojawić się za kilka tygodni, lecz dziwnym trafem już w sieci pojawiły się pierwsze wzmianki o najnowszym systemie od Google. Informację o nowinkach i aktualizacjach w nowym Andku 4.2, jako pierwszy zamieścił na swoich stronach serwis Android&Me.

Co nowego przyniesie aktualizacja Android 4.2 oraz jakie usprawnienia zobaczymy na swoich smartfonach i tabletach:

Programiści opracowali nowy projekt Roadrunner, który nie tylko usprawni działanie samego systemu, ale znacznie poprawi jego wydajność, co w rezultacie przełoży się na czas pracy baterii. Taka oszczędność znacznie wydłuży pracę urządzenia.

Znajdziemy też unowocześnioną wersję sklepu Google Play - użytkownicy otrzymają lepsze możliwości wyszukiwania aplikacji. Dodatkowo zmiana pozwoli m.in. na lepszą integrację z centrum powiadomień.

Użytkownicy zobaczą nową odsłonę systemowego odtwarzacza wideo. Podobno nie tylko zobaczymy gruntowną zmianę interfejsu ale i zwiększy się jego wydajność podczas oglądania filmów.

Usprawniona zostanie funkcja Google Now, która wykorzystuje wszystkie działania na telefonie i uczy się głównie z danych o położeniu właściciela urządzenia, kalendarza oraz historii przeglądania. Aktualizacja ma oferować użytkownikom więcej przydatnych informacji.

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish