Sabayon 11 - Dystrybucja Linuksa jak marzenie

Dodane przez kair4 - sob., 02/23/2013 - 02:51
Linux Sabayon 11

Dystrybucja została stworzona w 2008r. przez włoskiego programistę Fabia Erculianiego. Na początku istnienia tego Linuksa nie zachwycano się nim zbytnio, ponieważ już w tym okresie był ogromny wybór systemów z rodziny pingwinka. W miarę upływu czasu Sabayon zaczynał zdobywać coraz to szersze kręgi użytkowników. Głównym atutem Sabayon'a jest to, że bazuje na legendarnym Gentoo Linux.

Zastosowano w nim system zarządzania pakietami Entropia i Portage, więc jest z Gentoo całkowicie kompatybilny, co pozwala na łatwe i szybkie zarządzanie pakietami. W najnowszej odsłonie Sabayon 11 twórcy systemu zadbali jeszcze bardziej o użytkowników, udoskonalili go nie tylko pod kątem estetyki, lecz co najważniejsze zaktualizowano oprogramowanie. Twórcy systemu Sabayon zadbali jeszcze bardziej o użytkowników, udoskonalili produkt nie tylko pod kątem estetyki, lecz co najważniejsze zaktualizowano też oprogramowanie.

W nowej odsłonie znajdziemy: MATE 1.4, LibreOffice 3.6.3, XBMC 12, GCC 4.6.3, X.Org Server 1.12.4, GRUB 2.0, GIMP 2.8.4, Google MySQL 5.1, Oracle MySQL 5.5 i MariaDB 5.5.

Zaktualizowano jądro Linux 3.7.4 z sheduler BFO, środowiska graficzne Xfce 4.10, KDE SC 4.9.5 oraz GNOME 3.6.2. Dodano wsparcie dla technologii nVidia Optimus poprzez Bumblebee, udoskonalono też obsługę UEFI Secure Boot.

Na koniec warto dodać, że Sabayon nie tylko charakteryzuje estetycznym wyglądem, ale przede wszystkim ma bardzo prostą obsługą, co pozwala wygodnie na nim pracować. Idealnie sprawdzi u wszystkich nowicjuszy, którzy pragną poznać od podstaw Linuksa. Pierwsze koty za płoty - Pobierz najnowsza wersję Sabayon 11

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish