Tak będzie wyglądała baza na Księzycu

Naukowcy z Europejskiej Agencji Kosmicznej wpadli na ciekawy pomysł wybudowania na Księżycu nowoczesnej bazy, w której zamieszkają pracujący tam astronauci. Podbój kosmosu znany z wielu filmów i lektur science-fiction powoli przestaje być fikcją.

Nowoczesne budowle księżycowe będą miały futurystyczne i realistycznie kształty. Podobne do tych jakie do tej pory mogliśmy podziwiać u filmowych bohaterów pozaziemskich cywilizacji. Pomysłodawcy opracowali projekt ESA wraz z wyspecjalizowanymi firmami zewnętrznymi.

Do budowy elementów konstrukcyjnych wykorzystane będą drukarki 3D . Materiał jakiego użyją specjaliści do budowy bazy w 90 procentach będzie pochodził ze skał i pyłu księżycowego, co pozwoli na ogromne oszczędności. Drukarki z użytego budulca wyprodukują półtora tonowe bloki ścienne, które nie tylko będą chronić przebywających tam ludzi przed dekompresją, ale sprawia,że nie przedostanie się do wewnątrz promieniowanie kosmiczne.

Elementy grubych ścian nośnych w księżycowych budynkach zapewnią doskonałą izolację przed gorącem i zimnem . Cała konstrukcja skonstruowana będzie tak,że w dowolnym momencie, pojedynczy moduł można rozbudować o kolejne, tworząc tym samym dodatkowe pomieszczenia wyposażenia bazy.

artystyczna wizja wygladu bazy na Ksiezycu  baza na Ksiezycu blok konstrukcyjny sciany bazy ksiezycowej drukarka 3d i sciana modulu bazy ksiezycowej kosmonauci w bazie na ksiezycu model bazy ksiezycowej moduly bazy ksiezycowej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *