Narzędzia i programy do tworzenia infografiki

infografika aplikacje i narzedzia

Zestaw darmowych aplikacji i narzędzi online do tworzenia różnego rodzaju infografik. Jest to idealne rozwiązanie dla osób chcących stworzyć niepowtarzalne pliki graficzne, które w końcowej fazie można udostępnić szerszej publiczności. Dobrze i pomysłowo wykonana infografika, potrafi w Internecie czynić cuda. Udostępniając owoc swojej pracy innym np: na portalach społecznościowych, możemy zyskać setki fanów i tym samym znacznie poszerzyć krąg przyjaciół.

Obecnie infografiki są bardzo cenione wśród internautów oraz mają wielkie uznanie, wiele osób bardzo lubi je przeglądać czy nawet kolekcjonować. Poniżej znajduje się zbiór programów i aplikacji webowych. Żeby móc swobodnie korzystać z tego dobrodziejstwa, wystarczy odwiedzić wybrany serwis lub utworzyć darmowe konto i po kilku sekundach można zacząć tworzyć dowolną ilość ciekawych infografik.

Piktochart.

Bardzo przydatne narzędzie online za pomocą, którego stworzysz świetnie wyglądającą infografikę. Obsługa jest prosta, pliki można dodawać metodą "przeciągnij i puść", a następnie nasze materiały możemy wyeksportować jako statyczną grafikę lub dokument html. Serwis daje możliwość wielu kombinacji różnych rodzajów wizualizacji w postaci:obrazów,wykresów, ikon czy wektorów.

Easel.ly

Za pośrednictwem tego serwisu opracujesz wspaniale wyglądającą infografikę. Używając metody "złap i upuść" w prosty sposób stworzysz dosłownie dzieło sztuki. Na stronie dostępnych jest wiele gotowych wzorów i czcionek, które zaspokoją oczekiwania każdego użytkownika.

 Infogr.am

To fantastyczne narzędzie online do tworzenia statycznych i interaktywnych infografik. Oferuje wiele szablonów, wystarczy tylko zaimportować dane źródłowe, a witryna sprawi, że dane pojawią się jako wykres lub w formie pełnowymiarowej infografiki.

Vizualize.me

Korzystając z tego serwisu stworzysz ciekawie wyglądające CV. W łatwy i nie skomplikowany sposób, opiszesz graficznie swój przebieg kariery zawodowej, co w efekcie może przyczynić się do zwrócenia uwagi bosa i zatrudnienia Ciebie.

Dipity.com. Witryna internetowa w której za darmo wykonasz fantastycznie wyglądający cyfrowy Timeline - organizacja aktywności według daty i czasu.

Tableau Public

Jest to darmowy program do tworzenia infografik działający na komputerach z systemem operacyjnym Windows.Za pośrednictwem aplikacji w kilka minut stworzymy wręcz doskonale wyglądające mapy czy interaktywne wykresy. Program jest łatwy w obsłudze więc nawet początkującym użytkownikom nie powinien stwarzać problemów.

iCharts

Potrzebujesz szybko w kilka minut stworzyć świetnie wyglądający wykres ? to powinieneś skorzystać iCharts. Na tej stronie bez problemu na wykonasz doskonałą wizualizację małych i dużych ilości danych.

SIMILE Widgets

Łatwe w obsłudze darmowe narzędzie do wizualizacji danych.Program dostępny jest na licencji GPL.

Wordle

Ciekawa darmowa aplikacja online, która służy do tworzenia infografik z podanych słów kluczowych. Wybrane pakiet wyrazów wpisujemy w formularz, wybieramy kolor czcionki, rozmiar, a następnie klikamy na przycisk "Go". Jeśli posiadamy blog czy stronę, możemy wkleić URL strony www i klikamy na przycisk "Submit". Po chwili pojawi się chmura z tagami jakie użyliśmy w naszej witrynie. Efekt naszej pracy można wydrukować i zapisać w postaci pliku graficznego,dokumentu html lub w tym samym czasie opublikować w serwisie. Do prawidłowego funkcjonowania potrzebna jest instalacja Java.

What about me Twórcami narzędzia online jest firma Intel. Za pośrednictwem strony szybko i łatwo stworzysz świetnie wyglądającą kolorową infografikę, która pokazuje Twoją aktywność w portalach społecznościowych takich jak : YouTube, Facebook czy Twitter.

Venngage

Jest to chyba najlepsza witryna tego typu za pośrednictwem, której w szybki sposób stworzysz online i publikujesz piękne infografiki dla stron internetowych lub blogów. Serwis w czasie publikacji pracy daje możliwość zbierania ocen użytkowników oraz prowadzi statystyki odwiedzin.

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish