Najlepsze programy BitTorrent

Jest to zestaw najlepszych klientów torrent do pobierania programów, filmów czy muzyki. Strony które udostępniają tego typu treści nie przechowują pełnych plików, tylko udostępniają informacje jakie zamieści osoba chcąca podzielić się swoimi zasobami.

Jak tworzyć i pobierać torrenty – Tworzymy za pośrednictwem klienta niewielki plik źródłowy, po czym dodajemy go do strony i wypełniamy ważne informacje dotyczące pliku. Po paru chwilach zostanie nawiązane połączenie P2P (peer to peer) i zasoby, które udostępniamy będą pobierane przez innych. Prawo zabrania stosowania tego typu praktyk. Często udostępniane są chronione prawem, więc każdy kto pobiera i wysyła dane robi to na własne ryzyko.

W internecie znajduje się bardzo dużo stron p2p, te gorsze oferują darmowe pobieranie i często są inwigilowane przez różne instytucje, więc bezpieczniej jest zarejestrować się na jakimś prywatnym trackerze. Po rejestracji otrzymamy dostęp do całej zawartości. Na prywatnych stronach, musimy dostosować się do panujących tam zasad. Najważniejszym warunkiem jest wysłanie innej osobie ściągnięte przez nas dane, gdzie stosunek ratio musi być równy 1-1 i więcej.

µTorrent- mikroTorrent

utorrent

Malutka aplikacja bardzo ceniona wśród użytkowników co najważniejsze jest w wersji Polskiej. Obecnie jest dopuszczona na większości prywatnych stron. Jej zaletą jest dokładne naliczanie pobranych lub wysłanych danych, ma ogromne możliwości. Za pośrednictwem aplikacji możemy pobierać dowolną ilość plików, blokować pobieranie nieuczciwym użytkownikom przez urządzenie mobilne, zdalnie kontrolować stan pobierania lub wysyłania.

Program ma wbudowaną wyszukiwarkę plików. Utorrent posiada też dużo zaawansowanych funkcji jak ustawianie kolejkowania czy tworzenia własnych harmonogramów. Obecnie z tego klienta korzysta ogromna rzesza użytkowników plik instalacyjny ma tylko 1.1 Mb.

Licencja freeware

Program działa na platformach Windows XP,7,8…,MAC OS, Linux

Pobierz najnowsze wydanie Utorrent http://www.utorrent.com/intl/pl/downloads/win

Vuze – Azureus

Azureus

Do prawidłowego funkcjonowania programu potrzebna jest JAVA. Azureus jeszcze do nie dawna był jednym z wiodących klientów torrent, lecz gdy na rynku pojawił się µTorrent nastąpił nieoczekiwany zwrot i w ciągu kilku dni niebieska żaba straciła na popularności. Złośliwcy nazywają go kombajnem lub żelaznym koniem, ponieważ plik instalacyjny ma ok 25 Mb, a po instalacji Javy i innych komponentów Azureus potrafi zająć na dysku 4 razy więcej.

Lecz mimo tak dużych rozmiarów i konieczności instalacji Java, ten klient bije na głowę wszystkie inne jest to maszyna niezastąpiona maszyna typowo stworzona do sieci P2P. Posiada niespotykane bardzo zaawansowane funkcje , których długo by szukać w innych programach tego typu.

Obsługuje magnet linki, błyskawicznie i łatwo stworzy plik torrent , ma możliwość poglądu rodzaju plików, wyposażony jest w moduł anonimowego pobierania , maskowania danych komputera i co najważniejsze banowania innych użytkowników czy tworzenia czarnych list zapisywanych w logach.  Aplikacja ma ogromną ilość różnych przydatnych wtyczek, więc dlatego jej rozmiar jest tak duży.

Podczas instalacji należy zaznaczyć tradycyjny interfejs, oszczędzimy sobie nerwów widokiem VUZE. Starszy wygląd  jaki pamiętamy od samego początku stworzenia Azureusa, jest piękny czytelny i zniewalający. Każdy kto raz zainstaluje tego klienta z tradycyjnym interfejsem-  raczej już nigdy nie zamieni go na innego. Błękitna żaba po prostu uzależnia i działa doskonale. Klient Azureus Vuze jest w wersji polskiej , podczas instalacji przewodnik sam dokona naszego jeżyka i pomoże konfiguracji.

Licencja freeware

Program działa na platformie Windows XP,Vista,7,8…

Pobierz najnowszą wersję Azureuz Vuze http://www.vuze.com/

Deluge

Deluge

Do niedawna był praktycznie nie zauważalnym programem wśród społeczności P2P, jednak twórcy Deluge postanowili powalczyć z innymi klientami BitTorrent i po długich latach unowocześnień osiągnęli zamierzony cel. Obecnie jest masowo używany przez użytkowników stron torrent, ma elegancki i czytelny interfejs, jest prosty w obsłudze ma duże możliwości konfiguracji oraz dużą ilość pluginów.

Jedną z najważniejszych cech jest dokładność w naliczaniu pobranych czy udostępnianych danych. Co ciekawe jest zalecany przez najlepsze prywatne trackery jako solidny program. Deluge jest wyposażony we wszystkie potrzebne funkcje , korzystając z tego klienta użytkownik nie ryzykuje zbanowania na ulubionej stronie.

Licencja GPL

Aplikacja działa na platformach Linux, Windows XP,Vista,7,8…, Mac OS

Pobierz aktualną wersję Deluge https://dev.deluge-torrent.org/

LeechCraft

LeechCraft

Program na licencji open source ,wyglądem przypomina Linuksowy odtwarzacz muzyki Amarok jest wyposażony we wszystkie możliwe dodatki pomocne przy ściąganiu danych ze stron torrent. Prawidłowo zlicza pobieranie i udostępnianie, jest lekki dla systemu i wygodny w obsłudze, ma 120 dodatkowych pluginów. Jego prostota pozwala korzystać z tej aplikacji nawet niedoświadczonym użytkownikom, jest polecany przez większość prywatnych serwisów torrent .

Licencja GPL

Aplikacja działa na platformach Linux, Windows XP,Vista,7,8…, Mac OS

Pobierz nową wersję LeechCraft https://leechcraft.org/

qBittorrent

qBittorrent

W pierwszej fazie aplikacja była napisana na wzór windowsowego Utorrenta , ponieważ użytkownicy systemu Linuksa pragnęli też korzystać z podobnego programu. Po kilku latach qBittorrent stał się naprawdę wierną kopią z takimi samymi możliwościami co jego Windowsowy poprzednik.

Obecnie jest bardzo chętnie instalowany przez dużą rzesze użytkowników na całym świecie. Program ma dużo pluginów i jest bardzo lekki dla systemu operacyjnego, dokładnie zlicza pobierane i wysyłane dane, jest multisystemowy, posiada polski interface. Klient jest rekomendowany na większości dobrych prywatnych trackerach.

Licencja GPL

Aplikacja działa na platformach Linux, Windows XP,Vista,7,8…, Mac OS

Pobierz aktualną wersję qBittorrent https://www.qbittorrent.org/

Halite BitTorrent Client

Halite

Darmowy na licencji Open-Source i całkiem niezły BitTorrent klient . Użytkownik może pobierać dane za pośrednictwem tradycyjnych plików torrent lub po przez anonimowe Magnet linki. Jego najważniejszymi cechami są :szybkie nawiązywanie połączeń, osobiste ustawienia trybów, dokładne naliczanie udostępnianych danych, banowanie nieuczciwych peerów czy tworzenie harmonogramów. Jego wyjątkowy interface trochę nawiązuje do linuksowego Transsmission lecz Halite jest bardziej rozbudowany. Program jest nie skomplikowany i łatwy w obsłudze, bardzo szybko można stworzyć torrent i udostępnić go na stronie.

Licencja GPL

Obecnie działa na platformie Windows Vista,7,8…

http://www.binarynotions.com/

Pobierz Halite BitTorrent Client https://sourceforge.net/projects/halite/files/Halite/v%200.3.4/

BitComet

BitComet

Na początku szaleństwa torrentowego był traktowany na równi z Azureusem. a nawet lepiej ponieważ jest pisany w C++, więc byłlekki dla systemu i nie pożerał duzo zasobów systemowych. Obecnie jest jednym z niewielu klientów P2P, który obsługuje prawie wszystkie sieci. Podczas uruchomienia możemy skonfigurować kometę pod własne potrzeby, można nim pobierać linki ed2k z Emule czy Magnet linki.

Ze względu na złośliwe wyświetlanie reklam jest niechętnie instalowany przez społeczność p2p , twórcą zarzucano niedokładne naliczanie i przekłamywanie transferów przez co został zbanowany na większości prywatnych serwisach torrent. Nie mniej do ogólnych zastosowań nadaje się wyśmienicie, ma bardzo ładny wygląd i jest funkcjonalny.

Program na licencji Freeware

Działa na platformie Windows Vista,7,8…

Pobierz nową wersję BitComet http://www.bitcomet.com/en

BitTorrent

BitTorrent

Program legenda jeden z pierwszych programów P2P jakie ujrzał świat, dziś rzadziej jest instalowany przez użytkowników. Po ostatniej fuzji z Utorrentem zmodyfikowano jego interface i wygląda bardzo podobnie, nawet funkcje są w BitTorrencie takie samie. Klon Ut działa bardzo szybko i jak dawniej nawiązuje doskonale połączenia z peerami. Szkoda tylko, że większość stron nie akceptuje tego klienta i nie udostępnia swoich zasobów. Na ogólnie dostępnych trackerach możemy tym klientem bez problemu pobierać i udostępniać treści.

Licencja Freeware

Program działa na platformie Windows, Mac OS i Android

Pobierz BitTorrent http://www.bittorrent.com/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *