Nowe wydanie PCLinuxOS 2013.10 KDE i MiniMe

Dystrybucja PCLinuxOS KDE 2013

Kiedy w 2003 roku PCLinuxOS został zaprezentowany przez zespół Billa Reynoldsa, praktycznie w mgnieniu oka zyskał na ogromnej popularności wśród społeczności opensource. Wielkimi aspiracjami zespołu było stworzenie uniwersalnego systemu opartego na nakładce graficznej Synaptic. Znanej z Debiana, która obsługuje pakiety APT.

 

Połączenie oprogramowania ze środowiskiem graficznym KDE, dało raczkującej dystrybucji pierwsze miejsce w rankingu najchętniej instalowanych systemów Linux.

 

Według założeń twórców, system PCLinuxOS od początku miał mieć elegancki wygląd, łatwość obsługi i niezawodność w działaniu, więc tak też się stało. Światło dzienne ujrzała pierwsza dystrybucja, która w momencie premiery zdobyła szczyty popularności.

 

Od tego czasu minęło już ponad 10 lat i nareszcie sympatycy tego systemu doczekali się kolejnej nowej odsłony PCLinuxOS 2013.10.

 

W najnowszym wydaniu zaktualizowano szereg niezbędnych pakietów. Dodano jądro Linux 3.4.64, KDE 4.10.5 oraz najnowsze wersje takich aplikacji jak: VirtualBox, LibreOffice 4.1.2, Gimp, Skype, Dropbox i więcej.

 

Pobierz obrazy z nowym wydaniem PCLinuxOS 2013.10 (64/32 bit)

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish