Stabilna wersja Ubuntu GNOME 13.10

Dodane przez kair4 - wt., 10/22/2013 - 01:02
Ubuntu 13.10 gnome

Nowe wydanie Ubuntu 13.10 ze środowiskiem GNOME jest alternatywą dla użytkowników, którzy nie potrafią odnaleźć się lub z różnych przyczyn nie akceptują serwowanego w oficjalnej wersji Ubuntu z Unity. I właśnie dla takich osób została stworzona odmienna wersja Linuksa z zaimplementowanym poprzednim środowiskiem.

Dystrybucja posiada najnowsze środowisko graficzne GNOME w wersji 3.8, jest to najbardziej udany projekt jaki do tej pory stworzyła ekipa programistów. Podczas prac wprowadzono wiele bardzo przydatnych funkcji.

Udoskonalono przeglądanie i uruchamianie programów zainstalowanych w systemie. Pozwoli to użytkownikowi łatwiej korzystać z ulubionych katalogów i aplikacji. Ulepszono moduł zaawansowanego wyszukiwania, otrzymamy efektywniejsze zdobywanie informacji o aktualizacjach, dodatkach czy programach. Po wpisaniu odpowiednich zapytań w błyskawiczny sposób wyszukiwarka poda nam wszystkie dane wyświetlając wyniki na pulpicie.

Jednak najważniejszymi zmianami jakie dokonano to jest: aktualizacja wszystkich pakietów, ulepszenie technologii wyświetlania animacji, poprawiono bezpieczeństwo komputera pod kątem udostępniania i współdzielenia zasobów. Zwiększono ochronę prywatności, dodano możliwość przełączenia interfejsu na najnowszy i klasyczny tryb GNOME.

Wbudowano wiele innych ciekawych gadżetów takich jak: zegarek światowy, animowane przejścia, zintegrowano metody wprowadzania tekstu "nowe ustawienia Regionu i Języka" oraz wiele innych funkcji.

Po za tym w nowym Ubuntu GNOME 13.10 znajdziemy: jądro Linux 3.11, X.Org Server 1.14.3, Mesa 9.2.1,odtwarzacz Rhythmbox 3.0, pakiet biurowy LibreOffice 4.1.2,Firefox 24, Thunderbird 24.

Download Ubuntu GNOME 13.10

Prezentacja Ubuntu GNOME

Dodaj komentarz

Czysty tekst

CAPTCHA Zabezpieczenie przed botami i spamem
kategoria
Polish