Google kolejny raz zmienia wygląd panelu z usługami

Google user  frendly

Google kolejny raz wdraża nowy wygląd panelu z usługami, który rzekomo ma być bardziej user frendly. Wprowadzanie w życie ulepszeń w obszarze nawigacji i wyglądu, raczej nie bardzo idą w parze z łatwością obsługi. Fachmani od webmasterki serwując nam nowinkę, zapomnieli o przyzwyczajeniach użytkowników, proponując całkowicie inne rozwiązania niż oferowano w poprzednich wersjach.

Google na swoich stronach we wskazówkach dla webmasterów preferuje zasadę, że strony www powinny być tworzone z myślą o internautach i dla internautów. Wniosek jest taki, że strona powinna być łatwa w obsłudze oraz czytelna, a tu proszę takie klocki...

Obecnie żeby dotrzeć do naszych usług, musimy kliknąć w ikonkę ze zdjęciem, następnie w konto i zarządzaj danymi? danymi ...  A czy nie prościej było by zamiast linka z napisem Zarządzaj Danymi dodać napis Twoje Usługi?

Nowe zmiany zamiast ułatwić użytkownikowi nawigowanie po panelu znacznie go utrudniają. Na pierwszy rzut oka, nowinka wygląda całkiem przyzwoicie, lecz problem powstaje kiedy chcemy dostać się do innych narzędzi typu AdWords, AdSense lub innych.

W poprzednim interfejsie, który to zastąpił jeszcze wcześniejszy chyba najlepiej wyglądający oraz najbardziej intuicyjny. Też pojawiły się drobne problemy, lecz z biegiem czasu przyzwyczailiśmy się do nowego i tak zostało.

Tym razem osoby odpowiedzialne za modernizację wyglądu chyba lekko przesadzili, ponieważ zapomnieli o przyzwyczajeniach ludzi. Przecież nikt nie będzie tracił cennego czasu na szukanie i domyślanie się, gdzie szanowny webmaster z Googla ukrył dostęp do naszych usług.

Idąc dalej tą myślą , skąd do cholery mamy wiedzieć, że link z napisem Zarządzaj Danymi, de facto aktywuje stronę usług. Ulepszenia jak najbardziej są wskazane, ale dlaczego każda aktualizacja Google, wiąże się z ciągłym szukaniem czegoś co powinno być widoczne na pierwszej planszy.

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish