Najlepsze Polskie strony torrent

polskie serwisy p2p

W Polskim Internecie z łatwością możemy natknąć się na różne serwisy. W większości są to legalne polskie strony, ale nie brakuje też tych, których zawartość zobaczymy dopiero po rejestracji konta. Na prywatnych stronach torrent bo o nich tutaj mowa, użytkownicy dzielą się między sobą zasobami dużo lepszej jakości, jakich ze świecą szukać na publicznych trackerach.

W świecie p2p jeszcze istnieje sporo różnych prywatnych trackerów. Większość z nich ma całkowicie zamkniętą rejestracje, gdzie funkcjonuje sztywny system zaproszeń. Osoba która decyduje się zaprosić nowego użytkownika, często bierze na siebie pełną odpowiedzialność. Na dobrych stronach P2P, w momencie złamania panujących zasad, moderator potrafi zbanować nawet kilka osób z całego drzewa zapraszających. Jest to tylko jedna z obowiązujących tam zasad.

Dziś prywatne trackery są ostatnią ostoją normalnego Internetu. Społeczność jest dojrzała i bardzo się różni od typowych hejterów oneciarzy czy wykopków.

Często osoby korzystające z p2p, są zwyczajnie wyzywani od piratów i złodziei. Paradoks jest taki, że większość torrentowiczów, najwięcej właśnie kupuje oryginalnych gier, filmów, książek czy muzyki.

Dzięki stroną torrentowym wybił się Windows, Kaspersky, a nawet i korporacja Google. Użytkownicy wiecznie grzebali w wyszukiwarce, próbując znaleźć jakąś nową stronę P2P. Dziś można śmiało powiedzieć, że społeczność torrentowiczów bardzo przyczyniła się do rozwoju całego Internetu jaki obecnie znamy. Przedstawiamy kilka prywatnych polskich stron torrent.

cdtracker

CDTracker na stronie można pobierać muzykę w formacie bezstratnym (lossless).

Jest dużo vinyli, DTS Audio, programów muzycznych i oryginalnych cd rip w formatach WAV, FLAC oraz APE. Podobnie jak na każdej prywatnej stronie torrent, obowiązują ścisłe zasady. Użytkownicy dzielą się między sobą muzyką najwyższej jakości.

Znajdziemy tam m.in pozycje z kategorii:

Acoustic, Alternative, Ambient, Audio Book, Blues, Classical, Country, Dance, Disco, DTS/HD, Ebook, Electronic, Folk, FOTO, Funky, Gothic, Hardcore, Hip hop/Rap, House Indie, Jazz, Latin, Lounge/Chill, Metal/Death, Musical, New Wave, Poezja Śpiewana, Pop, Programy, Psytrance, Punk Rock, Reggae/DUB, Remix, RnB, Rock, Soul, Soundtrack, Techno, Trance, VINYL Lossless, World/Ethnic czy Xmas. Rejestracja nowych użytkowników chyba jest jeszcze otwarta?

polishtracker

Pierwszą stroną BitTorrent jaka zaistniała w sieci jest PolishTracker. Zarejestrowanie tam konta jest wręcz niemożliwe. Dostać się można przez zaproszenie. Choć czasami załoga otwiera rejestrację nowych użytkowników.

Przeważnie rejestracje otwierane są na urodziny PolishTrackera czy święta. Na stronie są dostępne programy, muzyka oraz ich koronna kategoria filmy.

Na Polishtrackerze znajdziemy najnowsze, jeszcze cieplutkie wstawki filmowe w różnych formatach od AVI do Blue Ray. Największym atutem strony jest szybkość transferu. Dużo użytkowników wysyła pobrane dane z serwerów shellowych.

btgigs

Kolejną polską stroną o podobnej tematyce do PolishTracker jest słynny BTGigs. W serwisie jest zarejestrowanych kilkadziesiąt tysięcy osób. Razem tworzą potężny serwer, gdzie prędkość transferu dochodzi do kilku Terra/sek. Na Gigsie można pobierać, muzykę, filmy, ebooki i wiele innych ciekawostek, których nie znajdziemy na publicznych trackerach.

Serwis BTG podobnie jak PT, są jednymi z pierwszych polskich stron torrent. Rejestracja konta odbywa się tylko przez zaproszenia, choć czasami właściciele otwierają publiczną aktywację kont.

Podobno zakazany owoc smakuje najlepiej, ale nie dla wszystkich.

Przeglądając znane strony takie jak Youtube, Wrzutka i podobne, każdy z łatwością natknie się na treści objęte prawami autorskimi. Dostępne są całe filmy, kompletne albumy CD i pojedyncze utwory. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę odpowiednie hasło i otrzymamy jak na dłoni treści chronione prawem, więc czym w świetle prawa różnią się nielegalne strony torrent od tych niby legalnych.

Prywatne trackery p2p często też są ścigane i prześladowane przez różne instytucje. Natomiast komercji wolno udostępniać wszystko i to publicznie. Przykładem takiego ścigania jest proces właściciela Pirate Bay. Jak widać prawo działa tylko w jedną stronę, podobnie jak biznes w Totolotku.

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish