Polskie strony z torrentami

what cd

W Internecie z łatwością możemy natknąć się na różne serwisy. W większości są to legalne stronki i nie brakuje też tych nie legalnych, których zawartość zobaczymy dopiero po zarejestrowaniu konta. Na prywatnych stronach torrent użytkownicy dzielą się między sobą zasobami najwyższej jakości, jakich długo można szukać na publikach. W świecie p2p istnieje sporo różnych prywatnych trackerów, na niektóre dostaniemy się łatwo, a na niektóre jest bardzo ciężko. Nawet jeśli już uda nam się utworzyć tam konto, to powinniśmy przestrzegać panujących tam sztywnych zasad – co pobrałeś musisz wysłać innym. Żeby było wszystko jawne to każdy user ma w profilu osobisty licznik przesyłu danych, zwany licznikiem ratio. Poczynania torrentowicza są rejestrowane w systemie i eliminuje tym samym możliwość oszustwa, jak często zdarza się w publicznych serwisach . Jest to tylko jedna głównych obowiązujących tam zasad. Co by nie powiedzieć o stronach p2p, to jest pewne ,że torrenty są ogromną machiną reklamową i napędzającą w ruch cały światowy interes medialny. Paradoks całej tej zabawy jest taki, że większość torrentowiczów idzie do sklepu i kupuje oryginał i jest to sprawdzona praktyka.

Dla chętnych przedstawiamy kilka prywatnych polskich stron torrent.

cdtracker

CDTracker.co.pl. na stronie można pobierać muzykę w formacie bezstratnym (lossless). Jest dużo vinyli, DTS Audio, programów muzycznych i oryginalnych cd rip w formatach WAV, FLAC oraz APE . Podobnie jak dwóch pierwszych obowiązują ta takie same zasady. Użytkownicy CDTracker dzielą się między sobą muzyką najwyższej jakości. Znajdziemy tam m.in pozycje z kategorii: Acoustic,Alternative ,Ambient ,Audio Book,Blues ,Classical ,Country,Dance ,Disco ,DTS/HD ,Ebook ,Electronic ,Folk ,FOTO,Funky ,Gothic ,Hardcore,Hip hop/Rap ,House Indie ,Jazz,Latin ,Lounge/Chill ,Metal/Death ,Musical, New Wave ,Poezja Śpiewana ,Pop,Programy ,Psytrance ,Punk Rock ,Reggae/DUB ,Remix ,RnB ,Rock,Soul ,Soundtrack,Techno ,Trance ,VINYL Lossless ,World/Ethnic ,Xmas.

Rejestracja nowych użytkowników chyba jest jeszcze otwarta. CD Tracker

polishtracker

Pierwszą stroną BitTorrent jaka zaistniała w sieci jest PolishTracker. Zarejestrowanie tam konta jest wręcz niemożliwe, można tam się dostać tylko przez zaproszenie. Choć czasami załoga otwiera rejestrację nowych użytkowników. Przeważnie robią to na urodziny PolishTracker. Na stronie są dostępne programy, muzyka i ich koronna kategoria jaką są filmy. Na Polishtrackerze znajdziemy najnowsze jeszcze cieplutkie wstawki filmowe w różnych formatach od AVI do Blue Ray. Największym atutem strony jest szybkość transferu dużo użytkowników wysyła dane z serwerów shellowych.PolishTracker

btgigs

Kolejną polską stroną o podobnej tematyce do PolishTracker jest BTGigs. W serwisie jest zarejestrowanych kilkadziesiąt tysięcy osób. Razem tworzą potężny serwer, gdzie prędkość transferu dochodzi do kilka Terra/sek . Na Gigsie można pobierać, muzykę, filmy, ebooki i wiele innych ciekawostek jakich próżno by szukać w publicznych trackerach. BTGigs podobnie jak PT są jednymi z pierwszych polskich stron torrent . Rejestracja konta odbywa się tylko po przez zaproszenia, choć czasami otwierają publiczną aktywację kont . BTGigs

Na koniec kilka słów obiektywizmu.

Podobno zakazany owoc smakuje najlepiej.

Przeglądając znane strony takie jak Youtube, Wrzutka lub podobne, każdy z łatwością natknie się na treści objęte prawami autorskimi. Dostępne są całe filmy, kompletne albumy CD czy pojedyncze utwory. Wystarczy ,że wpiszemy w wyszukiwarce odpowiednie słowo i otrzymamy jak na dłoni treści chronione prawem. Więc można zadać pytanie  – czym w świetle prawa różnią się strony torrent od tych publikujące niby na legalnych zasadach?. Natomiast prywatne trackery p2p nie wiadomo czemu są ścigane i prześladowane przez różne instytucje , a tym drugim wolno udostępniać wszystko i to publicznie. Jako przykład takiego ścigania można przytoczyć proces właściciela Pirate Bay. Jak widać prawo działa tylko w jedną stronę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *