WinRAR kultowy program do archiwizacji danych

program winrar

Aplikacja WinRAR należy do jednych z lepszych narzędzi służących do archiwizacji danych. Program posiada własny system kompresji plików RAR, który doskonale sobie radzi z pakowaniem i rozpakowaniem dużych plików. Obsługuje większość formatów takich jak: ZIP, 7ZIP, CAB, ARJ, LZH, ACE, TAR, GZip, UUE, ISO, BZIP2.

W obecnej wersji znajdziemy nowy rodzaj kompresora jakim jest RAR5. Nowy format oferuje silniejsze algorytmy szyfrowania danych, posiada lepszą weryfikację hasła dostępu bez konieczności rozpakowywania całego archiwum z wykorzystaniem 256 bitowego hasha BLAKE2sp.

Ponadto sporo zmian pojawiło się w mechanizmie zabezpieczającym przed uszkodzeniem archiwów. Dodatkowo zwiększono limit opisu ścieżki dla archiwów RAR i ZIP do 2048 znaków. Po za tym ma wbudowane wyspecjalizowane algorytmy kompresowania plików tekstowych, graficznych i muzycznych.

Użytkownicy w razie potrzeby mogą wesprzeć się pomocnym kreatorem obsługi, który podpowie jakie czynności należy wykonać podczas pracy z programem. Oprogramowanie obsługuje wiele języków w tym też język polski.

WinRAR 5.20

OS:Windows XP, 7, 8, 10 [32/64]

Pobierz WinRAR. PL w wersji testowej: winrar.pl/winrar/pobierz

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish