Windows 10 z darmową licencją dla użytkowników systemów 7 i 8

Dodane przez kair4 - ndz., 03/15/2015 - 07:49
aktualizacja Windows 10

Firma Microsoft wyraźnie chce zerwać z tradycyjnymi metodami aktualizacji nowego systemu operacyjnego. Planuje wprowadzić na rynek całkowicie darmową aktualizację Windows 10 z legalną licencją, która będzie dostępna dla użytkowników Windows 7 i 8. Z oferty będą mogli skorzystać dosłownie wszyscy, nawet te osoby, które posiadają nielegalne kopie. Prawdopodobnie taki ruch przyczyni się do ogromnej reklamy i tym samym znacznie ograniczy piractwo, które jest dla twórców okienek istną zmorą i walką z wiatrakami. Taką decyzję podjął na konferencji WinHEC Terry Myerson, główny specjalista od systemów operacyjnych w Microsoft.

Według oświadczenia Myersona wygłoszonego w chińskim Shenzen, który twierdzi, że jego firma skupi się głównie na sprzedaży oprogramowania. Gdzie za pomocą odpowiednich narzędzi webowych problem kradzieży i piractwa będzie można zminimalizować od minimum. Odniósł się też do kwestii nielicencjonowanych kopii Windowsa, gdzie tylko w samych Chinach organy państwowe już dawno utraciły kontrolę nad ochroną prawną ich systemu. Szacuje się, że nie tylko w Chinach są miliony lewych kopii Windows, podobno takich użytkowników jest kilka set milionów na całym świecie.

Nowa strategia jaką podjął Microsoft zapewne zyska ogromną aprobatę wśród piratów, ale przede wszystkim będzie to potężna reklama, która prawdopodobnie zaprocentuje zwyżkami ze sprzedaży innych usług. Z tego wynika, że Microsoft wyraźnie zrywa z tradycyjnym modelem sprzedaży systemów i skupi się na handlu aplikacjami, gdzie problem piractwa jest znacznie łatwiejszy do kontrolowania. Specjaliści handlowi wierzą, że ogromny potencjał jaki dżemie wśród użytkowników nielegalnych kopii Windows, z biegiem czasu przyniesie duże zyski dla firmy.

Oświadczenie Terry Myerson Microsoft

kategoria
Polish