Windows 7 Thin PC 2015 Polska wersja

Dodane przez kair4 - czw., 08/30/2018 - 11:39
obraz windows 7 thin pc

Jest to okrojona wersja Windowsa 7, która ma zintegrowane wszystkie poprawki na dzień 23.02.2015r. Taka wersja systemu została specjalnie stworzona przez Microsoft z myślą o starszych komputerach, laptopach czy netbookach. Chudzielec doskonale nadaje się do użytku domowego oraz w firmach, gdzie nie potrzebne są pełne funkcje i standardowe okienka.

Premiera Windows Thin PC odbyła się bez większego rozgłosu ponieważ system od samego początku był kierowany dla wąskiego grona odbiorców. Programiści tworząc mini Windowsa postanowili oprzeć się na gotowych rozwiązaniach i zastosowali mieszankę komponentów występujących we wszystkich wersjach Windows 7 oraz Windows Server 2008. Z tego miksu powstał dość solidny i lekki system operacyjny, który po zainstalowaniu zajmuje ok 3 Gb i podczas pracy zużywa tylko 300 Mb pamięci RAM.

Powodem tak genialnego wyniku jest całkowite pozbycie się takich dodatków jak: DVD Maker, Windows Live, żółte karteczki, NET Framework, Windows Defender czy Silverlight. Można powiedzieć, że Windows Thin PC jest surową platformą, więc jeśli chcemy wyposażyć go w jakiś brakujący dodatek, musimy doinstalować ręcznie.

Warto zwrócić uwagę, że domyślną przeglądarką jest IE8, taki wybór padł ponieważ jest mniej zasobożerna. Zamiana na IE9 nie stanowi problemu, możemy zaktualizować nasz Internet Explorer każdej chwili przez usługę Live Update. Dodatkowo Windows Thin PC jest zintegrowany z dodatkiem Service Pack 1, posiada najnowsze łatki bezpieczeństwa i aktualizacje jakie były wydane przez Microsoft do końca lutego 2015.

Dobrym rozwiązaniem jest posiadanie praw administratora systemu i podobnie jak w Windows Server mamy pełną kontrolę nad wszystkim co dzieje się na komputerze. Możemy dokonywać zmian wewnętrznych ustawień, instalować aplikacje, blokować usługi czy trwale je usuwać.

W najnowszym wydaniu Windows Thin PC 2015 znajdziemy takie nowości jak: klient NFS, konsola Scan Management pochodząca z systemu Windows Serwer 2008, AppLocker, RemoteFX, Filtr zapisu, BitLocker, RDP, SUA – Subsystem dla aplikacji bazujących na UNIX, zintegrowano najnowszy DirectX, DotNET w wersji 4.5.2 oraz Connection Manager Administrator Kit.

Na koniec warto zaznaczyć, że mini Windows to idealne rozwiązanie nie tylko dla firm czy zwykłego Kowalskiego. Można go instalować na przenośnych dyskach USB, Pendrivach czy maszynach wirtualnych typu Virtual Box.

Okrojona wersja Windows 7 zainstalowana w formie bootowalnej na nośniku DVD, dysku USB lub pendrive sprawuję się znakomicie, może służyć jako doskonałe narzędzie pracy dla informatyków. Po doinstalowaniu oprogramowania według własnych potrzeb, zyskamy lekki i bardzo wydajny system operacyjny.

Obraz ISO z Windows Thin PC można pobrać całkowicie za darmo i legalnie używać. Doinstalowanie wszystkich bibliotek Visual C, kodeków i sterowników, pozwoli korzystać z pakietu Office, oglądać filmy, słuchać muzyki czy grać w ulubione gry.

windows 7 thin pc

Windows Thin PC 2015 za darmo

Minimalne wymagania:
Procesor 1 GHz x86 (zalecane Core 2 Duo)
512 MB pamięci RAM (zalecane 1 GB)
5 GB wolnego miejsca na dysku twardym (zalecane 10 GB)
Urządzenie graficzne DirectX 9 ze sterownikiem WDDM 1.0 lub nowszym.

Pobierz za darmo: Windows Thin PC 2015 - luty 2015. Pl.iso

Pobierz: Polski pakiet językowy

Alternatywny mirror downloadu z Web Archive wersja angielska, potrzebny pakiet języka polskiego https://archive.org/details/Win7ThinPCx86

Dodaj komentarz

Czysty tekst

CAPTCHA Mechanizm sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
kategoria
Polish