GlassWire dobry darmowy firewall

Dodane przez kair4 - pon., 04/06/2015 - 19:22
firewall GlassWire

GlassWire jest darmowym programem monitorującym na komputerze aplikacje i cały ruch pochodzący z Internetu. Zapora ogniowa oprócz monitoringu przeprowadza dogłębne analizy wszystkich połączeń przychodzących i wychodzących łącznie z zewnętrznymi hostami i serwerami.

Dodatkowo oprócz kontroli ruchu sieciowego ma wbudowaną ochronę antywirusową, która pozwala zabezpieczyć komputer przed różnego rodzaju niebezpiecznymi wirusami, wyłudzeniami danych czy atakami hackerów. Program podczas pracy wyświetla  dla wszystkich procesów ładnie wyglądającą wizualizację graficzną.

Użytkownik widzi na bieżąco wykresy ruchu sieci i w razie konieczności może zareagować blokadą lub całkowitym unicestwieniem podejrzanego IP. Program również kontroluje ilość wysyłanych i pobieranych danych, pokazuje aplikacje i otwarte porty czy kraje, z którymi nasz komputer w danej chwili się łączy.

GlassWire dodatkowo pokazuje zmiany w plikach systemowych i próby przeprowadzania ataków w sieci Ethernet - ARP Spoofing. Dlatego jednym z najważniejszych funkcji oprogramowania jest wczesne wykrywanie potencjalnie niebezpiecznych luk systemowych, które mogą przyczynić się do naruszenia prywatność użytkownika lub mogą negatywnie wpływać na pracę systemu operacyjnego.

Pakiet można śmiało zainstalować jako dodatkową ochronę komputera obok innego oprogramowania antywirusowego wyposażonego z zaporę ogniową. Program współpracuje z większością Antywirusów Internet Security i nie zakłóca pracy komputera. GlassWire rozpowszechniany jest bezpłatnie na licencji Freeware, można go używać za darmo w domu lub w pracy.

glasswireGlassWire 1.0GlassWire monitoring sieci

OS: Windows XP, Vista, 7, 8, 10 [32/64]

Pobierz: GlassWire https://www.glasswire.com/

kategoria
Polish