Kubuntu 15.04 nowym wyglądem kasuje konkurencję

Kubuntu 15.04 logo

Nowe wydanie Kubuntu 15.04 już chwilę po odpaleniu systemu wręcz poraża użytkownika pięknem, elegancją i funkcjonalnością. W przeciwieństwie do bliźniaczej dystrybucji Ubuntu to Kubuś okazał się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Zmiany i udoskonalenia jakich dokonano w tym Linuksie nie tylko poprawiły estetykę wyglądu pulpitu, ale przede wszystkim poczyniono ogromy krok w kierunku optymalizacji i stabilności systemu, co przełożyło się na jego niezawodność oraz szybkości obsługi.

Amarok 2.8 Kubuntu 15Firefox 37 Kubuntu 15kubuntu 15

Innowacyjne zastosowanie Plasma 5.2.2 z motywem Compact odpowiadają za minimalistyczny wygląd interfejsu, który wprowadza użytkownika w nowoczesny i przyjazny świat systemu operacyjnego jakiego mogą pozazdrościć takie potęgi informatyczne jak Microsoft czy Apple. Kubuntu nie tylko prezentuje się doskonale dla oka, ale przede wszystkim ma perfekcyjnie dobraną kolorystykę ikon i proste w obsłudze Menu wyboru aplikacji systemowych. Połączenie wszystkich detali sprawia, że praca na tym systemie jest czystą przyjemnością.

MENU Kubuntu 15Pasek obslugi Kubuntu 15System Tray Kubuntu 15

W najnowszym wydaniu Kubuntu znajdziemy środowisko KDE z numerkiem 14.12, Linux 3.19.0 – 15, Qt 5.4.1, aktualizację sterowników obsługujących karty graficzne AMD Radeon, pakiet biurowy LibreOffice 4.4, odtwarzacz muzyki Amarok 2.8.0, Firefox 37, klienta IRC, klienta poczty Kmail, aplikację P2P Ktorrent , odtwarzacz filmów Dragon Player 2.0 , przeglądarkę plików graficznych Gwenview , narzędzie archiwizujące ARK oraz wiele innych programów gotowych do użycia.

Wybor aplikacji w MENU Kubuntu 15zminana tapety i akcji myszy w Kubuntu 15Kubuntu 15.04 Menu Komputera

Osoby chętne, które chciałyby wypróbować nowy Kubuntu 15.04, mogą pobrać obrazy ISO z oficjalnej strony twórców. Jeśli nie chcesz instalować bezpośrednio na dysku, to można zainstalować Kubuntu za pomocą wirtualnej maszyny Virtual Box.

1 Komentarz:

  1. Koszmarna brzydota. Ktoś mógłby pomyśleć, że Linux nie potrafi wyświetlać porządnej grafiki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *